Loading...
Loading...
Loading...

Uzun Dönem Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uzun dönem araç kiralama şirketleri, seyahat eden veya uzun süreli araç ihtiyacı olan kişiler için ideal çözümler sunar. İstediğiniz gibi bir araca ulaşmak ve doğru kiralama şirketi ile anlaşmak için önünüzde titizlik gerektiren bir süreç olduğunu unutmayın. İşte uzun dönem araç kiralama sürecinde dikkat etmeniz gereken her şey!
 

İndirimli Kampanyaları Araştırın

Uzun dönem araç kiralama avantajları ile firmalar belirli dönemlerde veya mevsimlerde indirimli kampanyalar sunabilir. Araç kiralama şirketlerine ait web siteleri ve sosyal medya hesaplarından bu kampanyaları düzenli olarak takip edebilir; özel indirimler, promosyonlar ve ekstra hizmetler sunan kampanyaları araştırarak bütçenize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.
 

Fiyatları Karşılaştırın ve Müşteri Yorumlarını Önemseyin

Uzun dönem araç kiralama firmalarında fiyatlandırmalar arasında farklılıklar olabilir. En iyi teklifi bulmak için farklı firmaların fiyatlarını araştırırken kapsadığı hizmetlere, sigorta koşullarına ve ekstra ücretlendirmelerine dikkat edin. Değerlendirme yaparken en iyi fiyat-performans oranına sahip olan firmayı seçebilirsiniz. Tüm bunların yanında müşteri yorumlarını da dikkate almayı kesinlikle ihmal etmeyin. Bu önemli kaynak, araç kiralama sürecinizde size rehberlik edecektir.
 

Araç Seçeneklerini İnceleyin ve Detaylı Araç Kontrollerini Yaptırın

Uzun dönem araç kiralama firmalarının sunduğu araç seçeneklerini incelerken ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun aracı bulmak için geniş bir seçenek yelpazesine sahip olmanız gerekir. Tercihlerinizi araçların marka, model, yakıt tüketimi, donanım ve büyüklük gibi özelliklerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işleminden önce aracın durumunu kontrol etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Herhangi bir mevcut hasarı veya arızayı kaydetmek için uzman kişilerce detaylı bir kontrol yaptırın. Bu kontroller, kiralama süresi sonunda araç iade edildiğinde herhangi bir anlaşmazlık yaşanmasını önleyecektir.
 

Müşteri Desteği ve Hizmet Kalitesini Değerlendirin

Uzun dönem araç kiralama sürecinde müşteri desteği ve hizmet kalitesi, dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biridir. Sorununuz ve ihtiyaçlarınız dahilinde, her koşulda güvenle ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ekibine sahip olan bir firma seçmeye özen gösterin. Tüm bunların yanında araçların periyodik bakımlarının düzenli olarak yapıldığından emin olmak için kiralama şirketinin sağladığı hizmetleri araştırın. Uzun dönem araç kiralama firmalarının farklı kampanyalar, fiyatlar ve hizmetler sunduğunu göz önünde bulundurursak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirlemek için seçiminizi yapmadan önce firmalarla iletişime geçmekten çekinmemeniz gerekiyor.
 

Sözleşme Koşullarını Dikkatlice İnceleyin

Araç kiralama sözleşmesini imzalamadan önce sözleşme koşullarını dikkatlice okuyarak anladığınızdan emin olun. Kiralama süresi, kilometre sınırları, sigorta kapsamı, depozito ve ceza koşulları gibi önemli bilgileri içeren tüm detayları gözden geçirin. Sözleşme ile ilgili konularda kafanızda oluşan soru işaretlerini araç kiralama şirketleri ile paylaşmaktan çekinmeyin.
 

Sigorta Kapsamını Kontrol Edin

Uzun dönem araç kiralarken mutlaka sigorta kapsamını kontrol edin ve kapsamlı sigorta ile temel sorumluluk sigortasının sunulduğundan emin olun. Sigorta poliçesinin detaylarını ve kapsadığı riskleri dikkatlice okuyun ve poliçenin aracın hasar aldığı durumlarda hasarın ne kadarını karşılayacağını ve size düşen sorumluluğun ne kadar olduğunu belirttiğine dikkat edin.
 

Kilometre Sınırlarını Anlayın

Uzun dönem araç kiralarken kilometre sınırlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Bazı araç kiralama şirketleri, araçlarına aylık veya yıllık bazda belirli bir kilometre sınırlaması koyabilir ve bu sınırları aşmanız durumunda ek ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Ek ücret ödememek için araç kullanım alışkanlıklarınıza göre uygun kilometre sınırlamasını seçtiğinizden emin olun. Mümkünse sınırsız kilometre seçeneği sunan bir araç kiralama şirketi tercih edin.
 

Avis Filo Her İhtiyacınızda Güvenilir Seçenekleri ile Yanınızda!

Uzun dönem araç kiralama süreci, doğru aracı seçmek ve uygun bir anlaşma yapmak için dikkatli bir yaklaşım gerektirir. Ele aldığımız faktörleri dikkate alarak, uzun dönem araç kiralama deneyiminizi keyifli, güvenli ve sorunsuz bir hale getirebilirsiniz. Her kiralama şirketi size farklı hizmetler ve koşullar sunabilir. Avis Filo, kapsamlı kiralık araç filosu sayesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda size istediğiniz aracı, tam güvenlik kapsamında kiralama şansı sunar ve kampanyaları ile uzun dönem araç kiralama seçeneklerini günlük araç kiralama seçeneklerinden çok daha uygun fiyatlı hale getirir.

Web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden bize ulaşarak neye ihtiyacınız olduğunu bildirebilir, araç kiralama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}