Uzun Dönem Araç Kiralama


Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde araç kiralama hem bireyler hem de ticari faaliyeti bulunan kurumlar için büyük bir konfor anlamına geliyor. Araç satın alma noktasında çıkan yüklü vergi ödemelerinden kurtulmak ve öz kaynakların harcanmak istememesi araç kiralama hizmetleri alınarak sorun olmaktan çıkabiliyor. Araç kiralama söz konusu olduğunda gerek kiralama süreleri gerekse kiralama şartları bakımından farklı opsiyonların bulunması bu hizmetlerin giderek daha çok tercih edilmesi ile sonuçlanıyor. Günlük, haftalık, aylık ya da minimum 12 aydan başlayan uzun dönem araç kiralama opsiyonlarının her biri farklı ihtiyaçlara yanıt verebiliyor. Kısa bir tatili ya da anlık bir gereksinimi karşılamak için günlük araç kiralamalar ön plana çıksa da uzun vadeli ihtiyaçların karşılanması söz konusu olduğunda uzun dönem araç kiralama hizmetleri büyük bir fayda sağlıyor.

Türkiye’de uzun dönem araç kiralama dendiğinde akla ilk gelen firma olan Avis Filo, şahıs şirketlerine, limited şirketlere veya anonim şirketlere sunduğu uzun dönem filo kiralama hizmetleri ile köklü geçmişine yakışır bir müşteri memnuniyeti sağlıyor. Faaliyet gösterilen sektör ve iş alanı özelinde optimize edilen kiralama hizmetleri sırasında farklı segmentlerde, farklı model ve markalarda binlerce araç seçeneği sunularak ihtiyaçlara yönelik en doğru seçimin yapılması sağlanıyor. Üstelik sürecin başından sonuna kadar profesyonel danışmanlık hizmetlerinin verilmesi fark yaratan bir uzmanlıktan yararlanılmasını mümkün kılıyor.

Koç Holding bünyesindeki Otokoç Otomotiv’e bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Avis Filo 30 binden fazla aracı ile hizmet mükemmeliyeti adına adım atmaya devam ediyor. Köklü kurum kültürünün sağladığı etik anlayışı ile müşterilerine hem faydalı hem de ayrıcalıklı hizmetler sunan Avis Filo, uzun dönem araç kiralama hizmetleri ile müşterilerinin operasyonel yükünü devralıyor ve onlara yalnızca işlerine odaklanabilmenin keyfini sürme fırsatı tanıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları

Şahıs şirketleri dahil olmak üzere ticari faaliyette bulunan; farklı ölçeklere sahip tüm firmalar işlerini geliştirmek ve iş verimliliklerini artırmak amacıyla araç kiralama hizmetlerine başvurabiliyor. Bu tercihlerin ardında ise birçok haklı gerekçe bulunuyor. Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinin alınması, maliyet süreç başından belirlendiği için bütçe kontrolünün rahatlıkla yapılmasını ve dolayısıyla şirket bütçesinin en doğru şekilde kullanılması adına plan yapılmasını mümkün kılıyor. Araç kiralama hizmeti uzun dönemli alındığı takdirde Avis Filo’nun Türkiye genelindeki yüzlerce servis ağından bakım ve onarım hizmetlerinden yararlanılabiliyor. Yapılan uzun dönem araç kiralama anlaşmasının ardından gerek yol yardımı gerekse lastik yönetimi gibi konularda Avis Filo 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz destek veriyor. Bakım ve onarım hizmetleri alınırken bu hizmetlerin 24 saat içerisinde tamamlanmayacak olması durumunda İstanbul ili için ikame araç hizmeti sağlanıyor, diğer illerde ise bu hizmet 48 saat sürenin aşılacak olması halinde veriliyor.

Uzun dönem araç kiralama hizmeti alanların öne çıkan bir avantajı da hizmet süresi dahilinde vergi ödeme, sigorta yaptırma ve yedekleme gibi işlemlerden muaf olmaları oluyor. Tüm bu süreçler Avis Filo tarafından yönetiliyor.

Bireysel, Kurumsal ve Ticari Araç Kiralamanın Farkları Nedir?

Avis Filo sahip olduğu geniş filosu sayesinde müşterilerine şirketlerinin dağıtım, hizmet ve ulaşım ağlarına en uygun olacak bireysel ve ticari araçları kiralama fırsatı sunuyor. Uzun dönem filo kiralama hizmeti almak isteyen müşterilerinin iş modellerine yönelik olarak gerçekleştirilen analizler sonucunda Avis Filo bünyesindeki uzmanlar danışmanlık hizmeti vererek hangi müşteriye hangi tür araçların en iyi şekilde hizmet vereceğini belirliyor. Avis Filo araç kiralama hizmetlerinden bireysel kullanıcılar yararlanamıyor. Avis Filo iş ortakları arasında yer alabilmek için en azından şahıs şirketi sahibi olunması gerekiyor. Uzun dönemli araç kiralama sözleşmesi için gerekli resmi belgeler bulunuyor.

Bu kapsamda şartları yerine getiren müşterilere farklı segmentteki araçlar sunuluyor. İş hacmi küçük KOBİ’ler standart binek otomobillerle buluşarak iş verimliliklerini artırırken kurumsal kiralama kapsamında onlarca araç ile müşterilerin operasyonel beklentileri karşılanabiliyor. Kurumsal müşteriler işlerinin gereklilikleri doğrultusunda hafif ticari araçlara ihtiyaç duymaları halinde Avis Filo, hafif ticari araç kategorisinde de hizmetlerini verebiliyor. Böylece ruhsatları ticari amaçla kullanılmaya uygun şekilde düzenlenen, farklı oturma kapasitesi ve yük taşıma kapasitesi olan ticari araçlarla müşterilerin dağıtım gereksinimlerine de yanıt verilebiliyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Kampanyalarından Yararlanabilir Miyim?

Avis Filo uzun dönem araç kiralama kampanyaları 12 ay ila 48 ay arasında sunulmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanabilmek için minimum şahıs şirketi sahibi olunması gerekmektedir. Kiralanacak araç adedi ile ilgili bir sınır bulunmamaktadır. Eğer kiralama 12 – 48 aylık periyotlarda gerçekleştirilecekse MyAvis hizmetlerinden de yararlanılabilir. MyAvis platformu Avis Filo’dan uzun dönem araç kiralamak isteyen müşterilerin hızlı, konforlu ve kişiselleştirilmiş bir deneyimden yararlanmalarını sağlayan yeni hizmettir. Araç konfigürasyon uygulamasının sunulduğu bu hizmette uzun dönem araç kiralamak isteyen müşteriler model, yakıt türü, vites tipi ve marka gibi değişkenler arasından talep ettikleri kriterleri belirlediklerinde kendileri için en uygun araçları görüntüleyebilir ve hızlı bir şekilde teklif alarak ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayabilir. Uzun dönem araç kiralama kampanyaları özelindeki şartlar ile ilgili güncel bilgilere erişmek için Avis Filo müşteri hizmetlerinde görev yapan uzman personellerden destek alınabilir.

Minimum Kaç Ay Kiralayabilirim?

Avis Filo uzun dönem araç kiralama hizmetleri kapsamında minimum 12 aylık kiralamalar gerçekleştirilebilir. Maksimum süre ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Avis Filo uzun dönem kiralama yapan müşterilerine sıfır kilometre ve tüm kontrolleri gerçekleştirmiş araçlar teslim eder. Kiralama dönemi sona erdiğinde ise bu araçların satın alma hakkını ilk olarak kiralama yapan firmalara sunar. Böylece hem maliyet avantajı yaratır hem de ekonomik tekliflerle iş ortaklarına sunduğu faydaları artırır.

Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Uzun dönem araç kiralama fiyatları birçok farklı faktörden etkilenebilir. Mevcuttaki uzun dönem araç kiralama kampanyaları da kiralanacak olan aracın modeli, kilometresi, kasası, yakıt tüketim türü de fiyatları etkileyebilir. Bu nedenle fiyatlar hakkında kesin bir fiyat bilgisinin alınabilmesi için öncelikle seçimlerin yapılması ve akabinde Avis Filo yetkilileri ile iletişime geçilmesi gerekir. Seçim noktasında da danışmanlık verildiği için süreç başlamadan Avis Filo yetkilileri uzun dönem araç kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi aktaracaklardır.

Operasyonel Araba Kiralamada Neden Avis Filo'yu Tercih Etmeliyim?

Operasyonel araba kiralama hizmetleri sundukları avantajlarla dikkat çekiyor. Ancak bu hizmetlerin konforunun tam anlamıyla yaşanabilmesi için hizmetin alınacağı markanın kurumsal hizmet politikalarının en doğru şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Bu noktada da köklü geçmişi, etik hizmet politikası ve mutlak müşteri memnuniyeti sağlamak için şekillendirdiği hizmetleri ile Avis Filo ön plana çıkıyor.

Avis Filo 40 yılı aşkın süredir sektöre yön vermeyi sürdürüyor. Koç Holding bünyesindeki Otokoç Otomotiv’e bağlı olarak hizmetlerini güvenle sunan Avis Filo uzun dönem operasyonel araç kiralama hizmetlerinde gerek araç çeşitliliği gerekse sıfır kilometre araç teslim felsefesiyle büyük bir avantaj sağlıyor. Avis Filo’dan hizmet almanın artıları bu sayılanlarla da sınırlı değil; operasyonel araç kiralama sektöründe markanın öne çıkan hizmetleri şu şekilde sıralanabiliyor:

Google Play ve App Store üzerinden indirilebilen Avis filo mobil uygulama sayesinde satış ve satış sonrası hizmetlere saniyeler içerisinde erişilebiliyor.

Periyodik araç bakımları Avis Filo tarafından yaptırılıyor. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için Avis Filo İletişim Merkezi’nden kontak numarasının alınması ve yönlendirilen anlaşmalı servis noktasına aracın bırakılması yeterli oluyor.

Uzun dönemli araç kiralama hizmeti süresinde Zorunlu Trafik Sigortası, katastrofik risklere karşı sigorta, çalınma ve hırsızlığa karşı sigorta, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ve talep dahilinde ek bir ücretle İMM sigortası limitlerinin artırılma işlemleri Avis tarafından gerçekleştiriliyor.

Avis Filo yol yardımı hizmetlerinden 7 gün 24 saat boyunca yararlanılabiliyor. Kurtarma, çekme ve hatta talep dahilinde konaklama hizmetlerinden de faydalanmak mümkün oluyor. Operasyonel filo yönetimi hizmeti alınan araçların hasar yönetimi Türkiye genelindeki anlaşmalı servis ağı ve uzman ekibi tarafından güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Avis Filo müşterilerinin işlerinin kesintisiz bir şekilde yürüyebilmesi adına yedek araç hizmeti de sağlıyor. Yola devam edilmesini engelleyen bir durum ile karşılaşılması halinde en uygun araç ilgili kişilere teslim ediliyor.

Avis Filo müşterilerinin güvenliği için de imkanlarını seferber ediyor. Güvenli sürüş eğitimi hizmetleri ile araç kullanma tekniklerinin teorik ve pratik anlamda geliştirilmesini sağlıyor.

Müşterilerden gelen talep doğrultusunda Avis Filo OGS ve HGS yönetim süreçlerini de üstlenebiliyor. Böylelikle müşteriler, kiralanan araçlar için etiket ve cihaz tedariklerinin bir sonucu olan bürokratik işlemlerden muaf tutulabiliyor.

Filo Raporlama hizmetleri sayesinde çoklu araç kiralama yapan müşteriler filolarındaki tüm araçların detaylı bilgilerini görüntüleyebiliyor. Servis kayıtları, trafik ceza kayıtları, marka dağılımları, teknik özellikler ve daha birçok alandaki bilgilere saniyeler içerisinde erişilmesi mümkün oluyor.

Sonuç olarak Avis Filo, yalnızca uzun dönemli araç kiralama hizmeti vermenin çok ötesine geçiyor. Operasyonel filo yönetimi hizmetleri ile müşterilerinin daha verimli ve daha konforlu bir sürece adım atmalarını mümkün kılıyor.