Loading...
Loading...
Loading...

Kiralık Araç Kaza ve Hasar Yönetimi

Kiralık Araçların Hasar Güvencesi Var mı?

Avis Filo’dan kiralanan tüm kiralık araçlarda hasar güvencesi vardır. Tüm araçlar Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği şartlarına uygun olarak hasar güvencesine alınır. Kaza durumunda hasar güvencesi hemen devreye girer. Avis Filo olarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışımızla, hasar anında da güvenceniz yanınızda.
 

"" ile ilgili sonuca ulaşılamadı.

Kiraladığınız araçta çarpma ya da çarpışma sonucu maddi hasar meydana geldiğinde varsa diğer sürücülerle mutabık kalarak Kaza Tespit Tutanağı’nı doldurun ve aracınızdaki hasarı ve olay yerini fotoğraflayın. Sonrasında anlaşmalı hasar onarım merkezinde onarımınızı yaptırabilmek için gerekli belgeleri tamamlayın.

  • Kaza Tespit Tutanağı
  • Polis tutanağı (Aslı gibidir onaylı)
  • Alkol raporu (Aslı gibidir onaylı)
  • İfade veya görgü tanığı tutanağı (Aslı gibidir onaylı)
  • Ehliyet fotokopisi
  • Ruhsat fotokopisi
  • Oluşan hasarı ve kaza anını gösteren fotoğraflar

Avis Filo’dan kiraladığınız araç ile kaza yapmanız halinde, öncelikle iyi olduğunuzdan emin olunuz. Ardından hasar ihbarı yapabilirsiniz. Bunun için hemen mobil uygulamamızdan / web sitemizden (TDH Formundan) Hasar ihbarında bulunabilir ya da Tam Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz 444 0 996 numarasına ulaşarak Avis Filo Tam Destek Hattı üzerinden hasar dosyası açılmasını talep edebilirsiniz. Hasar dosyası açıldığında, hasar ihbarınız işleme alınır.

Hasar ihbarı sadece Tam Destek Hattı üzerinden oluşturulabilir. Tam Destek Hattı yetkilileri, hasar ihbarının ardından yetkili servise yönlendirme gerçekleştirir. Kaza anında, bölgeye en yakın yetkili servise yönlendirme yapılır. Kiralık araç servise gidemeyecek bir hasar aldıysa aracın çekilmesi gerekir. Çekici hizmetlerinde süreci, Avis Filo olarak bizzat yönetiriz.

Avis Filo olarak, sağlığınızı bizim için en değerlisidir fakat sürecin resmi kayıtlarla da ilerletilmesi gerekir. Kazanın ardından kaza evrakını doldurmanız gerekir. Kaza evrakını, belirlenen resmi süre içerisinde teslim etmeniz gerekir. Kaza evrakı teslim süresi, kaza gününden itibaren 4 gündür. Kaza evrakını, hasar karşılaması konusunda problem yaşamamanız için eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olduktan sonra ilgili servise teslim edebilirsiniz.

Avis Filo kiralık araçlar ile yapılan kazalarda hasar onarımı sadece yetkili servislerde yapılır. Ne yazık ki, kendi istediğiniz servislerde hasar onarımı talep edemezsiniz. Bu doğrultuda, hasar onarımları sadece yetkili servis ve Avis Filo anlaşmalı işletmelerde gerçekleştirilebilir.

Kiralık araçlarda kaza dışında cam, far ve ayna hasarları oluştuğunda onarım yaptırılabilir. Söz konusu durumlarda polis raporu veya kaza tespit tutanağı olmadan, müşteri yazılı beyanı ile onarım gerçekleştirilir. Sürücü beyanı ile ön far, ön cam, yan ayna ve arka stop lambaları onarımı, Avis Filo olarak tarafımızca karşılanır. Mini hasar teminatı alındığında hasarlar sadece sürücü yazılı beyanı ile Avis Filo tarafından belirlenen tutarlar üzerinden onarılmaktadır.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}