Loading...
Loading...
Loading...

Sıkça Sorulan Sorular

"Sıkça Sorulan Sorular" ile ilgili sonuca ulaşılamadı.

Avis Filo, Koç Holding’in güvenilir iş standartlarını yansıtan ve yüksek hizmet seviyesine sahip markası olarak, uzun dönem araç kiralama sektörünün öncüsü konumundadır.
40 yılı aşkın sektör deneyimi, güçlü finansal yapısı, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan yaygın hizmet ağı ve profesyonel kadrosu ile hızlı ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Avis Filo, sizlerin uzun dönem araç kiralama taleplerini hızla karşılamak adına istikrarlı yatırımlarına devam ederek filosunu çeşitlendirmekte ve hizmet ağını sürekli olarak geliştirmektedir.

Kapsamlı ve profesyonel bir filo yönetiminden faydalanabileceğiniz; 12 aydan 47 aya kadar olan araç kiralama hizmeti, uzun dönem araç kiralama olarak nitelendirilmektedir. Bu hizmet dahilinde kiraladığınız aracın sigortası, bakımı, vergileri ve kaskosu gibi araca yönelik ve takip gerektiren operasyonel konular ile Avis Filo ilgilenir; böylece bütçeden ve zamandan tasarruf eder, operasyonel verimsizliklerin sebep olduğu finansal zararlardan kaçınırsınız.

Bireysel olarak da, Avis Filo’dan uzun dönem araç kiralama hizmetinden yaralanabilirsiniz. Bireysel kiralama süresi 12 ay ile sınırlıdır

Avisfilo.com adresinde bulunan resmi internet sitemiz üzerinden araç seçmek ve kiralamak oldukça pratiktir. Sitemizde bulunan konfigüratör sayesinde şirketinizin ihtiyaçlarına göre marka, model ve hizmetleri belirleyebilirsiniz. Uzun dönem araç kiralamada Avis Filo’nun geniş araç seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun birini mutlaka bulabilirsiniz. İstediğiniz aracı bulamamanız durumunda ise talep formunu doldurarak, internet sitemizde bulunmayan araçlar için talepte bulunabilirsiniz.
Karar verme sürecinizde, Avis Filo’nun deneyimli ekibinden danışmanlık hizmeti alarak kiralayacağınız aracın model ve segmenti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Fotoğrafta görünen araç ile gerçekte görünen araç arasında donanım kaynaklı bazı farklılıklar olabilmektedir. Konfigüratörden araç seçerken aracın varyantı ve özelliklerini referans almanız gerekmektedir.

Avis Filo’dan kiraladığınız aracı, firmanızın bordrosunda kayıtlı, en az 22 yaşında ve minimum 1 yıllık ehliyete sahip tüm personel kullanabilmektedir. Ek sürücüler için masraf söz konusu değildir.

Firmanıza dair gerekli belgeleri (vergi levhası, imza sirküleri, findeks raporu veya Findeks’e kayıtlı cep telefonu bilgisi, kurumlar vergisi beyannamesi, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi) tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Belgeleriniz, kurumsal risk departmanımız tarafından incelendikten sonra çalışma uygunluğu ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) katsayısı size iletilecektir. Gerekli limit açıldığında, sözleşmemizi ve sizin için hazırladığımız ek protokolümüzü kaşeli ve imzalı olarak tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Siz, ödemelerinizi Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) üzerinden yaparken, biz de ödemelerimizi bu hesap üzerinden almaktayız. DBS hesabı açabileceğiniz bankaların listesi, danışmanınız tarafından size iletilmektedir.

Şirket belgelerinizin incelenmesinin akabinde, açılması gereken DBS katsayısı, size özel atanmış danışmanınız tarafından sizlere iletilecektir.

Evet. Çağrı merkezimiz olan Avis Filo 7/24 Tam Destek Hattı’mıza, 444 0 996 numarasından ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden, aracınız hakkında hizmet ve talepleriniz ve tüm sorularınıza yanıt almak için Tam Destek Hattı’mızı arayabilir; çekme, kurtarma, seyahate devam ve gerektiğinde konaklama gibi geniş kapsamlı bir hizmet yelpazesinden yararlanabilirsiniz.

Distribütörlerden tedarik edebildiğimiz sürece, marka ve model kısıtlaması olmaksızın uzun dönem araç kiralaması gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik aracı bulamamanız halinde, talep formunu doldurarak sitemizde mevcut olmayan araçları talep edebilirsiniz.

Firmanız ile imzalanan sözleşme genel şartlarında mini hasar anlaşması mevcut ise, ek protokolünüzde belirtilen tutarda limiti aşmayan küçük çaptaki hasarları parça başı sınırsız şekilde beyan ederek onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Aracınızın kış lastiklerinin Eylül ayında takılmasını, Nisan ayında ise çıkartılmasını tavsiye etmekteyiz. Eğer ticari ruhsatlı bir araç kiraladıysanız, 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmanızın zorunlu olduğunu hatırlatırız.
Avis Filo, Türkiye genelinde 300’ü aşkın anlaşmalı lastik servisi ile sizlere lastik tedarik, değişim ve saklama hizmetleri sunarak hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Avis Filo, üretici markaların belirlediği teknik özelliklere uygun olan ve sektörün önde gelen markalarının lastiklerini tercih etmektedir.
Aracınızın mevsimsel lastik değişimi hakkında sorularınız ve detaylı bilgi için, Avis Filo 7/24 Tam Destek Hattı’mız ile iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Gerekli kaskoyu yaptırmanız halinde aracınız ile yurtdışına çıkabilirsiniz.

Evet. Bahsi geçen gereçler aracınızı garanti kapsamından çıkarmadığı sürece, dilediğiniz gibi ekstra hizmet gereç eklemeleri yapabilirsiniz.

Aracınızın muayene zamanı yaklaştığında, Avis Filo 7/24 Tam Destek Hattı’mızı (444 0 996) arayarak izlemeniz gereken adımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Tam Destek Hattı’mızın yapacağı yönlendirmelere uymanız gerekmektedir.

Avis Filo’dan güvenle kiraladığınız araçların damga vergisi, Avis Filo ve kiralama yapan taraf arasında paylaştırılarak yarı yarıya ödenmektedir.

Elbette, Avis Filo mobil uygulamamıza hem Google Play’den hem de Apple Store’dan erişebilirsiniz. Uygulamamızı indirdikten sonra, birçok işleminizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Avis Filo’nun eğitimli ve profesyonel ekibinden destek almak isterseniz, Avis Filo Tam Destek Hattı’mıza, 7 gün 24 saat, 444 0 996 numarasından ulaşabilirsiniz.

Elbette, kiraladığınız aracı sözleşme bitiminde Otokoç 2. El (otokocikinciel.com) platformu üzerinden satın alabilmeniz mümkündür. Konu ile ilgili detaylı bilgi, yönlendirme ve tüm sorularınız için Tam Destek Hattı’mıza (444 0 996) başvurabilirsiniz.

Komple araç giydirme, araç üzeri logo uygulaması, bölgesel araç giydirme gibi farklı yöntemlerdeki uygulamaları, uzun dönemli kiraladığınız aracın zarar görmemesi ve uygulamanın sağlıklı olması için çalışmanın profesyonel kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesi ve gerekli operasyonel süreçlerin etkin takibi büyük önem taşımaktadır.

Ruhsatınız tarafınıza teslim edildikten sonra, logo yetki yazısı için Avis Filo 7/24 Tam Destek Hattı’na (444 0 996) başvurmanız gerekmektedir. Avis Filo Tam Destek Hattı’mız, sizden plaka, ad, soyad, tckn ve e-posta adresiniz gibi bazı bilgileri talep etmektedir. Bunları sağlamanız durumunda yetki belgeniz hazırlanıp size e-posta olarak gönderilecektir.

Tüvtürk’te logo tespit işlemi yapıldıktan sonra aldığınız raporu ve ruhsatı, kargo ile müşavirliğe göndermeniz gerekmektedir. Trafik müşaviri, logo ibaresini ruhsata işlettikten sonra tarafınıza yeni ruhsatınız gönderilerek süreç tamamlanmaktadır.

Aracınızın iadesi, TOKKDER (Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği) onaylı “Eskime Aşınma Kılavuzu”na uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Aracınızın iadesi için iade@avis.com.tr adresine bildirim yapmanızın ardından, bildiriminiz doğrultusunda size aracınızı teslim edeceğiniz Otokoç teslim noktası ve adresi ile yetkili kişi listesi hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;