Kurumsal Araç Kiralama


Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal araç kiralama çözümleri doğru planlama ve hizmet ağı ile alındığı zaman şirketler için oldukça avantajlı olmaları ile dikkat çekmektedir. Araç kiralama işlemleri kurumsal firmalar için oldukça avantajlı olduğundan ötürü sıkça tercih edilmektedir. İhtiyaçlara yönelik etkili çözümler sunan Avis Filo, her zaman kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmetleri ile firmaların gereksinimlerini en iyi şekilde anlayarak her firmaya özel teklifleri ile profesyonel araç kiralamada farkını ortaya koyuyor. Araç kiralama süreçlerini en başından itibaren sorunsuz bir şekilde tamamlamanız için her zaman profesyonel destek sunan Avis Filo ile yola çıkmak her zaman fark yaratacak bir deneyim olması ile özdeşleşiyor.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları

Kurumsal araç kiralama hizmetleri bireysel araç kiralamaya kıyasla çok daha avantajlı olmaları ile dikkat çekmektedir. Bu hizmet kapsamında sadece araç kiralama işlemi yapılmamaktadır. kurumsal filo kiralama veya yıllık araç kiralama anlaşmalarında Avis Filo periyodik bakım, lastik hizmetleri, 7/24 destek hattı, kaza ve hasar yönetimi, OGS ve HGS yönetimi, sigorta işlemleri gibi sürecin çok daha konforlu olmasına yardımcı olacak çözümleri de sunmaktadır. Bu çözümleri ve araç satın almaya bağlı ortaya çıkacak işlemlerin yükünü ortadan kaldıran kurumsal araç kiralama hizmeti sayesinde sadece harekete odaklanmak mümkün oluyor.

Araç satın almak bakım ve sigorta masraflarının yanı sıra bu masrafların yapılması ve takip edilmesi gibi ek yükümlülükler getirdiği için kiralama çok daha avantajlı bir seçenek oluyor. Araç satın alındığı zaman aracın ÖTV ve KDV ödemeleri gelir vergisinden indirim konusu yapılabiliyor. Ayrıca ÖTV ve KDV düşüldükten sonra kalan meblağ 5 yıl boyunca amortisman olarak muhasebeleştiriliyor. Kiralamada muhasebeleştirme süreçleri şirketler için çok daha avantajlı yapılıyor. Kurumsal filo kiralama faturasındaki KDV, indirilecek KDV hesabına eklenebiliyor. Kiralama faturasının KDV’si ilgili hesaptan düşüldükten sonra da kalan tutar işletmenin gideri olarak muhasebeleştiriliyor. Motorlu taşıtlar vergisi, kasko, trafik sigortası, bakım ve onarım, lastik gibi masraf kalemleri de Avis Filo’nun sorumluluğunda olduğu için bu hizmeti alan şirketler söz konusu masraflardan muaf oluyorlar. Kiralama yapılan araçların tüm yakıt masrafları da muhasebeleştiriliyor ve gider hesabına yazılabiliyor.

Avis Filo kurumsal araç kiralamanın hizmetlerinin sunduğu bir diğer ayrıcalık ise ikame araç desteği. Eğer kiralanan araçlardan birisi kaza, yolda kalma gibi durumlar sebebi ile kullanılamıyorsa Avis Filo, şirketin herhangi bir kayıp yaşamaması adına muadil araç desteği sunuyor.

Kurumsal Araç Kiralama İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kurumsal araç kiralama işlemleri genellikle yıllık veya uzun vadeli araç kiralama hizmetleri kapsamında yapılmaktadır. Bu nedenle hizmeti almadan önce kapsamını net bir şekilde öğrenmek gerekir. Her şirketin farklı ihtiyaçlarının olduğu göz önünde bulundurularak hazırlanan özel teklifler tam olarak şirkete uyacak çözümler sunar. Hazır giyim ile terzi işi arasındaki nadide farkı araç kiralama işlemlerinizde de deneyimlemek için Avis Filo’nun kapsamlı hizmetlerini incelemeden araç kiralama kararınızı sonuçlandırmamanızı öneriyoruz.

Araç kiralama hizmetlerinin kapsamı elbette hizmetin fiyatlandırılmasında önemli bir rol oynar. Ancak önemli olan bu işlemlerin uzun süreli yapıldığını göz önünde bulundurarak karar vermektir. Kurumsal filo kiralama işlemlerinde kesinlikle ortaya çıkacak masraflar arasında MTV, taşıt sigortası, kasko, bakım ve onarım gibi kalemler yer alır. Avis Filo tüm bu masrafları karşılayarak sunduğu hizmetleri ile hem ek masrafları ortadan kaldırıyor hem de gereksiz iş yükünü şirketlerin omuzlarından alıyor.

Kurumsal araç kiralama işlemlerinde güvenilirlik ve ulaşılabilirlik de oldukça değerli iki kavramdır. Kurumsal filo kiralama işleminde araçlarla ilgili her soruya 7/24 cevap bulabilmek ve her sorunun anında çözüldüğünü deneyimlemek büyük bir konfor sunar. Bu konforu da Avis Filo güvencesiyle yaşamak mümkündür. Kaza, çalınma ve hırsızlık gibi durumlar söz konusu olduğu zamanlarda şirketler onlara tahsis edilen muadil araçlarını teslim almak dışında başka hiçbir işlem yapmak zorunda kalmazlar. Bu nedenle kurumsal araç kiralama işlemlerinizde size sunulan hizmet kapsamını çok iyi değerlendirmeniz gerektiğinin altını çizmek gerekiyor.

Büyük Ölçekli Şirketler ve Kobilere Özel Hizmetler

Avis Filo kurumsal araç kiralama hizmetlerinde müşterilerinin sorunsuz bir kiralama deneyimi yaşaması için özelleştirilmiş planlar sunuyor. Bu sayede kurumsal filo kiralama kiralama hacmi ne olursa olsun her şirketin kendi ihtiyaçlarına uygun çözümlerin yer aldığı bir hizmet paketine sahip olması mümkün oluyor. Tüm süreçlerde 7 gün 24 saat destek sunarak tüm zaman dilimlerinde yaşanabilecek sorunlar için çözüm sağlayan Avis Filo ile yola çıkmak çok güvenli bir seçim.

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları

Kurumsal araç kiralama fiyatları kiralanacak araç sayısı, araçların marka ve modelleri, kiralama süresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle her şirketin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve bu ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan kiralama teklifleri sunuluyor. Avis Filo bünyesinde kurumsal araç kiralama fiyatları ek hizmetlere bağlı olarak değişmediğinden yani sözleşme sonrasında karşınıza çıkacak masraflar olmadığından teklifleri değerlendirirken ihtimalleri düşünmek ve olasılıklar üzerinden hesap yapmak gibi zorluklar ortadan kalkıyor.

Neden Kurumsal Araç Kiralama İşlemini Avis Filo ile Yapmalıyım?

Yarım asra yakın tecrübesi ile Avis Filo, kurumsal araç kiralama ihtiyaçlarınızda her zaman en etkili ve gerçekçi çözümler sunuyor. Sektördeki güçlü konumu, deneyimi ve güvenilirliği ile hizmet veren Avis Filo, sunduğu tüm çözümlerde sahip olduğu değerleri güçlendirecek hizmet anlayışını sergiliyor. Araç kiralama işlemlerinizi tamamladıktan sonra sadece işinize odaklanmayı mümkün kılan bir sistem sayesinde hem ekonomik olarak avantajlı bir çözüme sahip olmak hem de ek iş gücü gerektirecek işlemlerle uğraşmak zorunda kalmamak Avis Filo’yu tercih etmenize yardımcı olacak nedenlerden sadece bazıları.

Kuruma Özel Çözümler: Araç kiralama hizmeti alırken her şirket kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir teklif alır. Bu sayede her bütçe için uygun bir çözüm sunmak mümkün olur. Kurumsal araç kiralama hizmeti almadan önce Avis Filo’nun profesyonel danışmanlık hizmetinden yararlanmak sürecin çok daha doğru ilerlemesine yardımcı olur. Her şirketin farklı bir yapısı ve iş modeli olduğunu göz önünde bulunduran uzmanlar yaptıkları değerlendirmeye göre özel teklifler hazırlarlar.

Sınırsız Seçenek: Avis Filo bünyesinde farklı marka ve model araçlar bulunmaktadır. Bu sayede kurumsal araç kiralama süreçlerinde her şirketin bütün ihtiyaçlarına cevap veren seçenekleri kolayca bulmak mümkündür. Sürekli olarak filosunu yenileyen ve güçlendiren Avis Filo ile yola çıkmak her zaman ihtiyaç duyulan aracı kiralamayı mümkün kılar. Güçlü filoya ek olarak il bazında plaka seçimi imkânı ile araç plakası seçimi yapmayı sağlayan Avis Filo ile gerçekten özelleştirilmiş bir kurumsal filo kiralama deneyimi yaşamak çok kolay.

Kiralama Sonrası Destek: Kurumsal araç kiralama ihtiyaçlarında en çok soru işareti sözleşme sonrasında alınacak destek ile ilgilidir. Avis Filo 7/24 yıl yardım hizmetleri, periyodik bakım ve onarım hizmetleri, lastik yönetim hizmeti gibi kiralama sonrasında araçların ihtiyacı olabilecek tüm desteği sağlayarak şirketler için 360 derece kapsamlı çözümler sunuyor.

Avis Filo yarım asra yakın tecrübesi ve sektördeki sağlam duruşu ile kurumsal araç kiralama hizmetlerinde ihtiyacınız olandan fazlasını, ihtiyaçlarınızın maliyetleri ile almanızı sağlayacak.