Loading...
Loading...
Loading...

Yıllık Araç Kiralama

Yıllık Araç Kiralama İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Avis Filo’da şahıs şirketleri ve kurumsal firmalar için geçerli 12 ay (yıl) süren yıllık araç kiralama hizmeti bulunmaktadır. Yıllık araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen şirketler aşağıdaki belgeleri sunarak yıllık kiralama hizmetini başlatabilmektedir.

 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Findeks raporu (veya findeks’e kayıtlı cep telefonu bilgisi)
 • Kurumlar vergisi beyannamesi
 • Ticari sicil gazetesi
 • Faaliyet belgesi

Yıllık araç kiralamak isteyen her şirket mutlaka bu belgeleri sunmalıdır. Şirketin türü ve ticari unvanına göre belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda bilgi almak için Avis Filo İletişim Merkezi ile iletişime geçerek kiralama işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Yıllık Kiralanan Araçları Kimler Kullanabilir?

Avis Filo yıllık araç kiralama hizmetini almak isteyen şirketler için bilinmesi gereken kullanım hakları bulunmaktadır ve kiralanan aracın kullanımına dair bu bilgiler sözleşmede açık bir şekilde yer almaktadır. Her personelin kiralık aracı kullanması mümkün değildir. Kiralanan aracı sadece şirket bünyesinde bordrolu olarak çalışan personeller kullanabilmektedir.

Kiralanan aracı kullanabilecek şoförün diğer özellikleri şöyle olmalıdır:

 • Araç kullanacak şoför en az 22 yaşında olmalıdır.
 • Araç kullanacak şirket personeli en az 1 yıllık ehliyete sahip olmalıdır.

Yıllık Araç Kiralama Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Avis Filo yıllık araç kiralama hizmetinden yararlanan şirketlerin sözleşmeyi ihlal etmemek adına bazı yükümlülükleri bulunmaktadır:

 • Avis Filo araçlarının kullanımı konusunda sözleşmede belirtilen koşullar geçerlidir ve Avis Filo yıllık araç kiralama hizmeti alan tüm şirketler Avis Filo sözleşme şartlarını yerine getirmelidir.
 • Şoför özelliklerine uymayan kişilerin aracı kullanması hiçbir koşulda mümkün değildir.
 • Avis Filo araçları para karşılığı veya bedelsiz olarak hiçbir şekilde kimseye ödünç olarak kullandırılamaz.
 • Avis Filo araçlarının başkasına kiralanması ya da satışının yapılması da sözleşme ihlali demektir.

Bireysel Yıllık Araç Kiralanır mı?

Avis Filo bireysel yıllık araç kiralama hizmetinden yararlanmak için mutlaka bir özel şahıs şirketi sahibi olunması gerekmektedir. Şahıs şirketiniz olması durumunda Avis Filo tarafından istenen belgeleri sunarak, yükümlülükleri yerine getirdiğiniz sürece bireysel yıllık araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

En Fazla Kaç Yıllık Araç Kiralanabilir?

Yıllık araç kiralama hizmetinde en az 12 ay, en çok 47 ay araç kiralama yapılabilmektedir. Birçok işletmenin yıllık araç kiralama hizmeti kapsamında uzun yıllar araç kiralamayı tercih etmektedir. 47 aydan daha uzun süren araç kiralama ihtiyacınız için sözleşme bitiminde yenileme yaparak, size özel fiyatlarla yeniden yıllık araç kiralama hizmetini başlatabilirsiniz.

Avis Filo, 40 yılın üzerinde tecrübe ve ihtiyacınıza uygun seçeneklerle geniş araç filosuna sahiptir. Avis Filo ile araç kiralama hizmetinin detaylarını öğrenmek, aklınızdakileri görüşmek ve fiyat teklifi almak için uzman destek ekibimize başvurabilirsiniz.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}