Loading...
Loading...
Loading...

Yıllık Araç Kiralamada Sigorta Kapsamı Nedir?

Yıllık Araç Kiralamada Sigorta Kapsamı Nedir?

Yıllık araç kiralama, araç satın almaya göre çok daha avantajlıdır. Bu nedenle uzun bir süre boyunca araç kullanmak isteyen pek çok insan, araba almak yerine kiralamaktadır. Yıllık araç kiralamak isteyen bireyler, bu kiralama sistemindeki araç sigorta kapsamını merak etmektedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, her firmanın sigorta kapsamı aynı olmayabilmektedir.

Kiralık araçların kapsadığı sigortalar, genellikle yangın, deprem, çalınma, trafik sigortası, kasko gibi unsurları kapsamaktadır. Bu unsurlar, kısa dönem ve uzun dönem araç kiralama için geçerlidir. Ancak daha önce de belirtildiği üzere her firmanın sigorta kapsamlarında farklılık görülebilmektedir.

Yıllık Araç Kiralama Sigortası

Kısa dönem ya da uzun dönem olması fark etmeksizin, araç kiralama firmalarının neredeyse tamamı araçlarının sigortalı olmasına önem vermektedir. Bu sayede araçların güvence altında olması sağlanmaktadır. Örnek vermek gerekirse Avis yıllık araç kiralama işlemi yapacak olan vatandaşların kiralayacakları araçlar sigorta ve kaskoludur. Böylelikle aracın kazaya karışması ya da dış etkenler nedeniyle zarar görmesi gibi istenmeyen durumların giderilmesi çok daha kolay bir hal alacaktır.

Yıllık araç kiralama sigortası, temel olarak afetler, kaza, trafik, hırsızlık, çalınma gibi durumlara karşı koruma sağlamaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse araç sigortası araç sahibi olanların ya da araç kiralayan bireylerin araçlarını korumaya yardımcı olmaktadır. Bu sigorta hem uzun hem de kısa dönem kiralamalar için geçerlidir.

Yıllık Kaskolu Araç Kiralama

Kiralık araçların pek çoğunda kasko bulunmaktadır. Kiralanan araçlarda bulunan kasko sayesinde araçta görülebilecek herhangi bir zararda kasko devreye girmekte ve hasarın büyük bir bölümü kasko kapsamında karşılanmaktadır. Kalan hasar bedeli ise, hatalı sürücü tarafından ödenmektedir. Eğer araç kiralama uzun dönem düşünceniz varsa, mutlaka kaskonun yapılması gerekmektedir. Aksi halde hasarın tamamını bizzat ödemeniz gerekecektir.

Yıllık kiralanan araçlarda hem kasko hem de sigortanın bulunması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Sigorta, aracın kazaya karışması durumunda her iki tarafın zararını azaltmakta, kasko ise sizin kullandığınız araca gelen hasarın ödenmesini sağlamaktadır. Eğer uzun dönem araç kiralayacaksanız, bu iki temel unsurun var olması gerekmektedir.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}