Loading...
Loading...
Loading...

Filo Kiralamada İkame Araç İmkânı

Filo Kiralamada İkame Araç İmkânı

Araçlar da insan yapımıdır ve insanın elinde olan her şeyde hata payı vardır. Bu pay bazen aracı yapan mühendisindir, bazen de kullanan şoförün. Sonuç ne olursa olsun, hata payı her zaman göz önünde bulundurulmalı ve yapılan tüm işler bu riski bertaraf edebilecek şekilde organize edilmelidir. Aracıyla giderken yolda kalmak elbette ne sürücünün ne de firmanın hoşuna gider. Çift taraflı yaşanan bu istenmeyen durum, kişileri mağdur edebilir. Tabii eğer önlem alınmamışsa. Araç kiralamada, özellikle filo kiralamada ikame araç imkânı oldukça önemli bir faktördür. Aracınızla ne zaman nereye, hangi önemle, hangi aceleyle gideceğiniz belli olmaz. Filo kiralamada ikame araç imkânı sağlayan firmalardan yapacağınız kiralamalar, olası kötü senaryolara karşı sizi koruma altına alır. İşinizden ve keyfinizden geri kalmamak için araç kiralama yaparken ikame araç imkânını kesinlikle öğrenmelisiniz. Aksi halde, asla istemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşabilir ve gününüzü, haftanızı zor duruma sokabilirsiniz. Tüm bu risklerle karşılaşmamak, keyfinizden ödün vermemek ve sorunsuz bir kiralama deneyimi yaşamak istiyorsanız filo kiralamada ikame araç imkânı sizin için en iyi çözüm yolu olacaktır.

Filo Kiralamada İkame Araç İmkânı Hangi Koşullarda Sağlanır?

İkame araç, herhangi bir kaza veya hasar durumunda, kişinin mağduriyet yaşamaması için şirketler tarafından araç sahibine geçici olarak tahsis edilen araç türüdür. Bu durumun suistimal edilmemesi veya amacını tam olarak yerine getirebilmesi için birtakım düzenlemeler ve şartlar getirilmiştir. Bu düzenlemeler ve şartlar hem kullanıcıyı hem de şirketi korumak, hiçbir tarafa mağduriyet yaşatmamak için düzenlenmiştir. Eğer ikame araç imkânı olan bir firma ile bu süreci gerçekleştirdiyseniz, kiraladığınız bir aracın yolda kalması durumunda oldukça sakin kalabilirsiniz. İlgili firmayı arayıp durumu anlatabilir ve konumunuzu belirtip ikame araç imkânından faydalanabilirsiniz. İkame araç hizmetinden yararlanmak için şu koşullar geçerli olmalıdır:

  • Kiraladığınız aracın periyodik onarım veya bakım dönemlerinde, bakım süresi 1 iş gününü geçerse, İstanbul’da 24 saat, diğer illerde ise 48 saat içerisinde kiracıya muadil bir geçici araç, yani ikame araç tahsis edilebilir.
  • Eğer aracın bir günden daha fazla serviste kalması gerektiği bir durum ortaya çıkarsa, ikame araç tahsis edilebilir.
Tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak, araç kiralama deneyiminizi en iyi koşullarda gerçekleştirebilirsiniz.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;