Loading...
Loading...
Loading...

Kurumsal Araç Kiralamak İçin En Uygunu Ticari Araçlar!

Kurumsal Araç Kiralamak İçin En Uygunu Ticari Araçlar!

Küçük veya büyük fark etmeksizin, günümüzde birçok işletme, özellikle şehir içi taşıma konusunda ticari araçları tercih ediyor. Elbette bu bir tesadüf değil çünkü kurumsal araç kiralamak için en uygunu ticari araçlar. Yolcu bölmelerinin konforu, performans bakımından binek araçları aratmıyor olması ve oldukça geniş bagaj hacimleri sayesinde, kurumsal araç kiralamak için en uygunu ticari araçlar olarak karşımıza çıkıyor. Sunduğu tüm bu avantajlar ile ticari araçlar, dünya çağında çoğu kurumsal firmanın araç kiralama alanında ilk tercihi oluyor.

Ticari araçlar sayesinde firmalar birçok konuda tasarruf sağlayabiliyor. Geniş yolcu kapasitesi, taşıma alanı hacmi ve ağır vasıtalara kıyasla çok yüksek hız performansı sağlaması ve binek araçlarla neredeyse aynı performansı gösterebilmesi, ticari araçları birçok konuda yukarılara taşıyor.

Ticari Araç Nedir? Ticari Araçların Avantajları Nelerdir?

Genel anlamıyla ticari araçlar, günlük hayatta özel olarak kullanılan binek otomobillerden farklı olarak yük, eşya ve bazen insan taşımaya yarayan; hacmi geniş ve oldukça konforlu araç tipidir. Beş kişi taşıma kapasitesine sahip olan ticari araçlarda bile arka tarafta oldukça geniş bagajlar bulunur. Günlük hayatta özel olarak kullanılan otomobillerden tasarımsal olarak ayrılmasının yanı sıra, ruhsat ve trafik kuralları konusunda da diğerlerinden ayrılırlar. Bu farklılıkları ve özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Eğer araç ticari amaçlarla kullanılacaksa ruhsatı da buna göre düzenlenmelidir. Aksi halde cezai yaptırımı vardır.
  • Binek araçlarda muayene işlemi iki yılda bir yapılırken ticari araçlarda muayene işlemi yılda bir kez yaptırılmak zorundadır.
  • Çevre yolu, otoban ve şehir içi kullanımda hız limitleri, binek araçlara göre daha düşük düzeydedir.
  • Sürücünün alkol işlemlerinde düşük alkollü çıkma şansı bile yoktur. Oran kesinlikle sıfır olmak zorundadır.
  • Ticari amaçla kullanılan ticari araçların lastikleri, yük taşıma sırasında farklı, özel olmalıdır.
  • Tüm çevre yolu, otoyol ve köprü geçişlerinde binek araçlara göre ticari araçların geçiş ücretleri daha yüksektir.
  • Bazı yollarda geçiş hakları bulunmaz.

Ticari araçlarla ilgili bilinmesi gereken birçok konuya bu yazıda yer verdik. Ticari araçlar, kurumsal kullanımda oldukça iyi bir seçenek.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;