Loading...
Loading...
Loading...

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları

Uzun dönem araç kiralama; ticari ve kurumsal olarak araç ihtiyaçlarının karşılanması için sıklıkla tercih edilir. Günümüz maliyetleri göz önüne alındığında, araç kiralamanın satın almaya oranla çok daha avantajlı olduğu görülmektedir.

Araç satın almak, birçok yan masrafı ve yükümlülüğü de beraberinde getirmektedir. Bakım-onarım işlemleri, kasko, sigorta, vergi ve amortisman gibi masrafların yanı sıra satış sürecinde de büyük efor ve zaman isteyen araç satın alma işlemi, şirketlerin uzun dönem araç kiralama işlemini tercih etmesine sebep olmaktadır.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Ekonomik Avantajları

Şirketler için araç satın alma işlemi yerine uzun dönem kiralama hizmetinden yararlanmak, ihtiyaç duyulan süre boyunca harcama yapılmasına ve sözleşmenin sağladığı güven ile birlikte çeşitli yükümlülüklerin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bilindiği üzere aracın değeri ve yakıt masrafları dışında birçok masrafı bulunur. Senede iki kere ödenmesi gereken MTV, bakım işlemleri ve sigorta-kasko masrafları araç sahiplerinin takip etmesi gereken maddi yükümlülüklerdir. Uzun dönem araç kiralama işlemi, kiracının bu sorumluluklardan muaf olmasını sağlayarak yalnızca yakıt ve kiralama ücretlerini karşılamasını sağlar.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Kullanım Avantajları

Avis Filo kapsamlı profesyonel araç kiralama hizmeti sağlayarak işletmelerin kiralama süreçleri boyunca yanında olur ve kurumlara iş modellerine göre operasyonel çözümler sunar. Her ölçekte firmanın ihtiyaç duyduğu süre boyunca araç kiralayarak ortaya çıkabilecek arıza ve kaza gibi durumlarda dahi müşterilerin mağdur olmasını engellemek adına yedek araç tahsis ederek sürecin sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar.

Türkiye’nin en büyük ve prestijli araç kiralama şirketlerinden Avis Filo sayesinde her türlü modelde araca esnek ödeme koşullarıyla ihtiyaç duyduğunuz süre boyunca sahip olun.

Araç Kiralarken Bilinmesi Gerekenler

Uzun dönem araç kiralama hizmeti almadan önce ve kiralama süreci içerisinde dikkat edilmesi gereken çeşitli konular bulunur.

  • Araç veya filo kiralanacak şirketin güvenilir olması önemlidir.
  • Sözleşme dahilinde hangi masrafların kiralayan şirketin sorumluluğunda olduğu bilinmelidir. Beklenmedik masraflardan korunmak için sigorta yöntemi tercih edilebilir.
  • Fiyat araştırması yaparak en uygun araç kiralama firması tercihini yapılabilir.
  • Kiralama süresinin doğru belirlenmesi, araç gereksinimi bittikten sonra sözleşmeyi iptal etmek zorunda kalmanızı engeller.
  • Süreç boyunca faydalanabileceğiniz hizmetleri öğrenmek daha rahat ve güvenli şekilde kiralama hizmeti almanızı sağlar.
  • Araçların temizlik ve bakım gibi işlemlerden geçtiğinden emin olunmalıdır.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;