Loading...
Loading...
Loading...

A’dan Z’ye Uzun Dönem Araç Kiralama Süreci

A’dan Z’ye Uzun Dönem Araç Kiralama Süreci

Araç kiralamak yalnızca birkaç gün, hafta veya ayla sınırlı olmak zorunda değil. Kimi durumlarda, araca veya araçlara çok uzun süreler sahip olmak durumunda kalabilirsiniz. Genellikle filo araç kiralama modelinde yer alan uzun dönem araç kiralama, oldukça avantajlı ve müşteri memnuniyeti yüksek bir seçenektir. A’dan Z’ye uzun dönem araç kiralama süreci hakkında bilecekleriniz, işinizi kolaylaştırabilir ve uzun dönem araç kiralama deneyiminizi iyi yönde etkileyebilir. Uzun dönem araç kiralama seçeneğini içerisinde bulunduran filo araç kiralama, kişiye veya kurumlara çok yüksek avantajlar sunması ile oldukça fazla tercih edilen bir kiralama yöntemidir. Bu kiralama yönteminin tercih edilmesinde önemli rol oynayan birçok avantaj yer alır. Bu avantajların en başında ise maddi olarak kişiyi veya kurumu rahatlatması bulunur. Tek seferde birden fazla araç satın alamayan veya maddi kaynaklarını buraya ayırmayı tercih etmeyen kişi veya kurumlar, bu kiralama yönteminin sunduğu avantajlardan faydalanarak hem dilediği araca sahip oluyor hem de maddi olarak iyi bir imkâna kavuşuyor. Uzun dönem araç kiralamanın sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kiralanan araçla ilgili vergi, bakım, sigorta, onarım, yedekleme, lastik ve yol yardım gibi giderler, kiralama süreci boyunca kiralama şirketince karşılanır.
  • Ayrıca, bu hizmetler sabit aylık kiralama ücretleri karşılığında sağlanır.

Kiralık araçların kapsadığı sigortalar, genellikle yangın, deprem, çalınma, trafik sigortası, kasko gibi unsurları kapsamaktadır. Bu unsurlar, kısa dönem ve uzun dönem araç kiralama için geçerlidir. Ancak daha önce de belirtildiği üzere her firmanın sigorta kapsamlarında farklılık görülebilmektedir.

Hangi Araçlar Uzun Dönem Kiralanabilir?

İhtiyaç ve gereklilikler elbette çeşitlilik gösterebilir. Uzun dönem kiralamada kişi veya kurumların ihtiyaçlarına en uygun çözümler, kiralama şirketi tarafından sunulur. Kullanım amacına göre bulunan çeşitli araçlar, müşterinin ihtiyacını en iyi karşılayacak olana göre ön plana çıkar. Yük, eşya ve benzeri gibi taşıma işlemleri için ayrı, günlük hayatta personel kullanımı için ayrı araçlar müşterilere sunulur. Uzun dönem araç kiralama hizmeti kapsamında, istenilen herhangi bir marka veya modeldeki araçlar, 12 ile 47 ay aralığındaki uzun süreli araç kiralama sözleşmeleri dâhilinde, dilenilen kilometre limitleri çerçevesinde kiralanabilir. Operasyonel ve finansal avantajları ile birçok firmanın sık sık tercih ettiği bir yöntem olan araç kiralamanın uzun dönemi, müşteri memnuniyetinin her zaman en üstte olduğu bir araç kiralama yöntemidir.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}