Loading...
Loading...
Loading...

Operasyonel Ticari Araç Kiralama Nedir?

Operasyonel ticari araç kiralama sistemi ile şirketinizin araç ihtiyaçlarını satın almadan, bir kiralama şirketi üzerinden karşılayabilirsiniz. Aylık veya yıllık operasyonel ticari araç kiralama sistemiyle firmanızın araç ihtiyaçlarını daha esnek ve maliyet-etkin bir şekilde düzene oturtabilirsiniz.

Tüm dünyada “Operasyonel Leasing” olarak bilinen araç kiralama sistemi, araç mülkiyetinin kiralama şirketinde kalması, şirketlerin ise sadece kullanım hakkını elde etmesi şeklinde de tanımlanabilir. Kiralama süresi boyunca tüm bakım, onarım, sigorta gibi masraflar genellikle kiralama şirketi tarafından karşılanır. Kiralama şirketinin sözleşmesi doğrultusunda kiralama süresi sonunda şirketler araçları iade edebilir ya da yenileriyle değiştirebilirler.

Operasyonel Ticari Araç Kiralama Faydaları

Operasyonel ticari araç kiralama sistemi; özellikle yeni işletme ya da şirketlerin araçlar için büyük yatırımlar yapmadan, nakit akışlarını bozmadan ve bilançolarını ağırlaştırmadan birçok farklı segmentteki araca erişimlerini sağlar. Bununla birlikte operasyonel ticari araç kiralamanın avantajlarını birçok farklı maddede ele alabiliriz.

Maliyet Avantajı: Operasyonel ticari araç kiralama sistemi ile büyük miktarda araç yatırımı yapmanıza gerek kalmaz. Hafif ticari araçların da yer aldığı birçok farklı segmentteki araçlara, sermayenizi verimli şekilde uzun veya kısa dönemli sahip olabilirsiniz.

Sabit Ödeme: Bu sistemle birlikte ay sonunda sizi bekleyen sürpriz masraflarla karşılaşmazsınız. Sadece tek bir sabit ödeme ile bütçenizi rahatça yönetebilirsiniz.

Bakım ve Onarım Kolaylığı: Gerekli durumlarda araçların bakımı ve onarımı genellikle kiralama firması tarafından karşılanır. Bu size ve şirketinize hem zaman yönetimi açısından hem de bütçe açısından büyük avantajlar sağlar.

Esneklik: Özellikle sezondan sezona yoğunluğu değişen bir iş yapıyorsanız, iş hacminiz ve ihtiyaçlarınızdaki değişikliklere göre araç sayınızı kolayca artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Güncel Araç Kullanma: Kiralama süresi sonunda araçlarınızı yenileyebilirsiniz. Böylece hep en modern ve yeni araçları kullanma şansına sahip olursunuz.

Sigorta ve Vergi Avantajı: Genellikle kiralanan araçların trafik sigortası ve kasko masrafları, kiralama ücretine dahil olur. Tüm bunların yanında kiralama masraflarınızı vergi matrahından düşebilirsiniz.

Operasyonel ticari araç kiralama, özellikle büyüme aşamasında olan veya sermayesini daha etkili kullanmak isteyen şirketler için mükemmel bir seçenektir. Hem bireylerin hem de şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik oluşturulan bu sistem, günümüz iş dünyasında mobilite ihtiyacını en verimli ve avantajlı şekilde karşılar. Siz de Avis Filo’nun ayrıcalıklı avantajları, 40 yılı aşkın deneyimi ve ihtiyaçlara yönelik sunduğu özel esnek çözümlerden faydalanarak işinizi büyütebilirsiniz!
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}