Loading...
Loading...
Loading...

Şirkete Araç Kiralama Avantajları

Şirkete Araç Kiralama Avantajları

Birçok işletme araba satın almak ya da kiralamak konusunda kararsız kalabiliyor. Aracın tamamen şirketin mülkiyetinde olması düşüncesi, kullanım açısından kulağa daha avantajlı gelebiliyor. Ancak araçların sorumluluğunun tamamen şirket üzerine alınması ve bütçe planlaması gibi faktörler göz önüne alındığında, araç kiralama işletmeler için daha uygun bir seçenek olabiliyor. Bu hizmetin avantajları sadece bunlarla sınırlı değil, gelin hep birlikte göz atalım.

Finansman Bakımından Hangi Kiralama Türü Daha Avantajlı?

Bazı bankalardan kredi kullanarak araç satın almak mümkün olabilir, ancak yine de aracın belirli bir yüzdesini peşin olarak ödemek gerekebilir. Bununla birlikte araç kiralama seçeneğinde herhangi bir peşinat ödemesi yapılması gerekmez. Araç satın almak için ayrılan peşinat miktarı, şirketin diğer ihtiyaçlarını finanse etmek için kullanılabilir. Araç kiralama durumunda ise aylık veya yıllık anlaşmalarla ödemeler gerçekleştirilebilir. Tüm bu şartlar göz önüne alındığında araç kiralamanın şirketlere finansal olarak büyük ölçüde avantaj sağladığını görüyoruz. Ancak şunu atlamamak gerekir; kurumsal araç kiralamada kısa vadeli kiralama yerine uzun vadeli araç kiralamanın daha fazla avantajı vardır. Araç kiralamanın finansal olarak diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Zamandan Kar Etmenizi Sağlar

Araç satın alım süreçlerinde, finansal işlemlerin yanı sıra ruhsat gibi mülkiyet işlemleri de gerçekleştirilmesi gerektiği için süreçler uzun ve karmaşık olabilmektedir. Ancak araç kiralama seçeneği, hızlı ve etkili değerlendirme süreçleri sayesinde şirketin ihtiyaç duyduğu araçların mümkün olan en kısa sürede işletme adresine teslim edilmesini sağlar. Bu sayede şirketler, hedeflerine daha erken ulaşma imkânına sahip olurlar.

Periyodik Bakımları Dert Etmeye Gerek Yok!

Filo kiralama şirketlerinin sunduğu hizmetler arasında ücretsiz periyodik bakım da yer almaktadır. Kiralanan araçların periyodik bakım süreleri geldiğinde, şirkete atanan filo yöneticisi, işletmedeki yetkililerle iletişime geçerek bakım işlemlerinin zamanında yapılmasını sağlar. Bu bakım işlemleri anlaşmalı servis noktalarında gerçekleştirilir ve ek bir ücret talep edilmez. Bu sayede şirketler, araçların düzenli bakımlarını ücretsiz olarak yaptırabilir ve araçların güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Olumsuz Durumlarda Yardım Desteği

Kurumsal araç kiralama hizmeti alan kullanıcılar, herhangi bir nedenden dolayı yolda kaldıklarında filo yöneticileriyle iletişime geçerek günün her saatinde çekici veya servis desteği talep edebilirler. Böylelikle yaşanan olumsuz durumlarda personellerin ekstra uğraş vermesine gerek kalmaz ve en kısa sürede destek alabilirler. Bu hizmet, araç kullanıcılarının güvenliğini ve operasyonlarının kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlamak amacıyla sunulur.

Araç Yenileme Kolaylığı

Şirketler, filo kiralama yoluyla araç satışında değer kaybı riskiyle ve satış durumunda vergi ödeme yükümlülüğüyle karşılaşma riskinden kurtulurlar. Ayrıca şirkete araç kiralama hizmetinde kiralanan aracın istenildiği zaman değiştirme imkanına sahiplerdir. Filo kiralama, kullanıcılarına alt ya da üst model araçlara geçme, yakıt tercihini değiştirme veya otomatik ve manuel araç arasında tercih yapma esnekliği sunar. Bu şekilde, şirketler işletmelerinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre araç seçimini diledikleri zaman değiştirebilirler.

Rahatlığa Avis Filo Ayrıcalığıyla Ulaşın!

Kurumsal araç kiralama şirketleri arasında lider konumda olan Avis Filo sayesinde tüm araç kiralama hizmetleriniz ve iş seyahatleriniz artık sorunsuz bir biçimde halledebilirsiniz. Bütçenize uygun şirket araç kiralama seçenekleriyle Avis Filo’nun sunduğu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanabilir, güvenilir çözüm ortalığınızla geleceğe sağlam adımlar atarak ilerleyebilirsiniz.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}