Loading...
Loading...
Loading...

Neden Kurumsal Araba Kiralama İşlemi Yapmalı?

Neden Kurumsal Araba Kiralama İşlemi Yapmalı?

Çalışanlarınızın kullandığı "şirket arabası" veya şirketinizin iş yapmak için ihtiyaç duyduğu araba filosunun tamamı için arabalarınızı kiralamak uygun bir seçenek olabilir. Kurumsal araba kiralama işlemi, şirketinizin esasen birkaç yıl için kiraladığı ve belirli bir süre sonra iade ettiği bir süreç olarak adlandırılabilir. Bu süre zarfında çeşitli kira şartlarına uyarak büyük avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Araba Kiralama’nın Avantajları Nelerdir?

Giderek daha fazla şirket, çalışanlara sağlanan faydaları geliştirmeye ve aynı zamanda filolarını çalıştırmanın operasyonel maliyetlerini düşürmeye çalışıyorlar. Bu nedenle kurumsal araba kiralama her geçen gün daha da popüler bir seçenek haline geliyor. Kurumsal araba kiralama, harcamaların izlenmesine, sürdürülmesine ve azaltılmasına yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda araba filoları ile ilişkili riskleri en aza indirmeye, çevresel kimlik bilgilerini iyileştirmeye ve yoğun bir şirketin taleplerini karşılamaya yardımcı olur. Sadece çalışanların araba kullanma maliyetlerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda bir işveren olarak işçi politikalarına bağlı kalmanıza da yardımcı olur. Kurumsal araç kiralama sürecinin farklı birçok avantajı bulunur. Bunlar aşağıdaki gibidir.

  • Tam Servis ve Bakım: İster kısa ister uzun vadeli kurumsal bir kiralama sözleşmesi yaptığınızda, arabaların tam bir servis ve bakım geçmişine sahip olacağını bilirsiniz. Filonuz için bir araba satın almak yerine kurumsal araba kiralama seçmenin ek faydası, içerebileceği önemli tasarruflardır. Bunlar arasında operasyonel maliyetlerden tasarruf, plansız filo arıza süresinden tasarruf ve gereksiz yönetimde zamandan tasarruf yer alır. Kiralama şirketi bakım planlamasını halledecektir. Anlaşmanızın bir parçası ise, araçlarınızdan biri arızalandığında ücretsiz bir araba da alabilirsiniz.
  • 7/24 Yönetim: Kurumsal araba kiralama hizmeti alırken, rezervasyonunuzla ilgili tüm ilgili bilgilere tek bir merkezi konumdan erişebilmeniz önemlidir. Bunu yanı sıra süreç boyunca herhangi bir sorunda ulaşabileceğiniz bir yetkili olması işin en önemli parçasıdır. Bunun yanı sıra tüm bilgilerinizi 7/24 takip edebileceğiniz bir mobil portalın bulunması da büyük bir avantajdır.
  • Maliyet Tasarrufu: Her işte olduğu gibi, genel giderler ve operasyonel maliyetlerin, özellikle filonuz söz konusu olduğunda izlenmesi gerekir. Kurumsal araba kiralamanın toplam filo maliyetlerinizi başka şekillerde de azaltmaya yardımcı olabileceğini unutmamak önemlidir. Kurumsal araba kiralama ekonomik yakıt türevleri ile yakıt maliyetlerini düşürebilir, araba paylaşımı sayesinde birkaç farklı çalışana araba tahsis edilebilir, belirlenen süreç boyunca hizmet devam edeceği için tamamen tasarruflu bir çalışma şeklidir, aksama süreleri gibi durumlar söz konusu değildir, personellerin seyahat süresini ve maliyetlerinini azaltan teslimat seçenekleri mevcuttur ve istenilen her an filo araba sayısı azaltıp çoğaltılabilir. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında maliyet tasarrufu oldukça yüksektir.
  • Geniş Araba Segmenti: kurumsal araba kiralama şirketleri, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir araba yelpazesine sahiptir. Aynı zamanda, filonuz için seçilen herhangi bir araba, özel şirket gereksinimlerinize dayanır. Örneğin, deneme bazında personel çalıştırıyorsanız, ancak yine de farklı konumlara gitmeleri gerekiyorsa, kurumsal araba kiralama idealdir. Araba, sadece çalışanın sözleşmesi süresi için bile olsa, ihtiyacınız olduğu kadar uzun süre kiralanabilir. Bu, nakit akışınızı yönetmenize yardımcı olurken aynı zamanda işletmenizin sorunsuz çalışmasını sağlar.
  • Kaza ve Hasar Yönetimi: Şirketiniz için bir filo satın aldığınızda herhangi bir kaza veya hasar anında zor durumda kalabilirsiniz. Fakat kurumsal araba kiralama süreçlerinde bu tip durumları bağlantılı olduğunuz kiralık araba firması yönetecektir. Bu hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Aynı zamanda anlaşmanız dahilinde tamir süreci boyunca ücretsiz araba desteği alabilir ve böylece işlerinize aksatmadan devam edebilirsiniz.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;