Loading...
Loading...
Loading...

Filo Kiralamada Vergi Avantajı

Filo Kiralamada Vergi Avantajı

Kurumsal şirketlerin ulaşım ve taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla filo kiralama hizmetlerinden yararlanması; doğrudan satın almayla kıyaslandığında birçok avantaja sahiptir. Filo kiralama; şirketlerin birçok ön maliyetten muaf olmasının yanı sıra, aylık olarak öngörülebilir ödemelerle ulaşım ve taşımacılık ihtiyaçlarının karşılamasını ve kullanım süresi boyunca harcamalarını gider göstererek vergilendirme sürecinde de avantaj elde etmesini sağlar.

 

Filo Kiralamak Vergi Konusunda Nasıl Avantajlar Sağlar?

Kurumsal şirketlerin filo kiralama süreçlerindeki başlıca ekonomik avantajı, araç kiralama maliyetlerinin işletme gideri olarak değerlendirilebilmesidir. Bu durum aylık kira ödemelerinin işletme vergisinden gider olarak düşürülebilmesini sağlar. Aynı zamanda araçların amortisman bedelleri, bakım ve onarım gibi maliyetlerinin filo kiralama şirketinin sorumluluğunda olması da kiracı işletmeler için mali anlamda avantaj sağlar.
Filo kiralama seçeneği ayrıca; satın alma sürecindeki KDV, yıllık ödenen MTV, bakım-onarım ve bandrol gibi vergilendirilebilen giderlerin de kiraya dahil edilmesini ve gider kapsamında değerlendirilerek vergiden düşürülebilmesine olanak tanır.  

Filo Kiralamak Başka Nasıl Avantajlar Sağlar?

Kurumların işletme yapısına ve ihtiyaçlarına en uygun araçların, en uygun maliyetlerle kullanılmasını sağlayan filo kiralama hizmeti hem taşımacılık hem de ulaşım alanında gereksinim duyulan araçların istenen süre boyunca zahmetsiz bir şekilde kullanılmasına olanak verir. Filo içerisindeki herhangi bir aracın görevini tamamlaması veya değiştirilmesi gereken durumlarda ise filo kiralama firmasıyla iletişime geçerek sözleşme kapsamında değişikliklerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu durum; işletmelerin ihtiyaç duydukları araçları satın alması ile kıyaslandığında, işletmenin değiştirmesi gereken aracın ikinci el olarak satışı ve amortisman maliyeti gibi dezavantajlardan kurtulmasını sağlar.

 

Avis Filo Güvencesi ile Tanışın!

Müşteri güvenliği, sağlığı ve memnuniyeti konusunda her zaman sektörüne öncülük eden Avis Filo; hizmet süresi boyunca işletmelerin yanında olarak, değişen yapılarına ve ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Müşteri memnuniyeti ve sürüş güvenliği kapsamında birçok hizmeti ile öne çıkan Avis Filo; Türkiye’nin her yanında arıza, bakım ve lastik değişim konularında 7/24 Tam Destek Hattı ile destek sunar.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}