Loading...
Loading...
Loading...

Ticari Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Ticari Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Son yıllarda çeşitli faktörlerden dolayı artan araç fiyatları; küçük, orta, büyük fark etmeksizin çoğu şirketi ticari araç kiralama formülüne yönlendirdi. Bu doğrultuda, ticari araç kiralama nedir ve ticari araç kiralama nasıl yapılır sorularını yanıtlayacağız.

Şirketler için ticari araç kiralama formülünün en avantajlı yönü, araç satın almak için şirket sermayesinden bütçe ayırmadan, banka kredisi limitlerinin sadece iş amaçlı kullanılabilme fırsatı sunmasıdır. Araç kiralamanın birçok farklı nedeni ve yöntemi bulunur. Kişiler veya kurumlar, ihtiyaçları doğrultusunda bütçeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yöntem ve modellerden bir tanesini tercih ederler. Araç kiralama için gerekli belgeler, ticari araç kiralama için gereken belgelerle farklılık gösterir. Kullanım amacına göre farklı belgeler gerektiren ticari araçlarda, yolcu veya yük taşıması için araç büyüklüğüne göre ruhsatlardaki tanımlamalar belirlenir. Burada karşımıza K belgesi çıkıyor. K belgesi aracın taşıma şekline göre K1 ve K2 olarak ayrılır. K1 belgesine sahip araç; Türkiye’de yük taşıyabilir.

Ticari yük taşımacılığı için araç kiralama yapmak istiyorsanız, aracın ruhsatında bu kez yük kapasitesinin ve varsa yolcu sayısının da yer alması gerekiyor. Ayrıca, yük taşımak için kiralanan ticari araçlarda K belgesine gerek duyulmuyor. Belge sorunlarını yaşamamak, kiraladığınız ticari aracı sorunsuz bir şekilde yalnızca işinize odaklanarak kullanmak istiyorsanız, güvenilir araç kiralama firmalarını tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Avis Filo, müşteri memnuniyetini ve güvenliğini ön planda tutan, müşterisinin yalnızca işine odaklanmasını sağlayan hizmet anlayışı sayesinde kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacak bir seçenek!

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}