Loading...
Loading...
Loading...

Leasing Nedir?

Leasing Nedir?

Araç kiralamak isteyen firmalar çeşitli kiralama yöntemleri ile karşılaşabilir. Bu yöntemlerden biri olan leasing nedir detaylarıyla yanıtlayacağız.

Leasing bir araç kiralama yöntemidir. Genellikle işletmelerin tercih ettiği leasing, yatırım malı olarak kullanılan bir aracın, sözleşme süresi boyunca leasing firması tarafından belirlenen kiralama ücreti karşılığında aracı kiralayanın kullanım hakkı elde etmesini sağlayan bir finansman yöntemidir. Buradaki yatırım araçları genel olarak endüstriyel makineler, inşaat makineleri veya fabrikalar gibi araçlar olabilir. Leasing yönteminin en büyük avantajları ise,

  • Firmalar masraflarını kontrol altına alabilir, sermayeleri ile birlikte ihtiyaçlarını da karşılayabilir.
  • Leasing sayesinde işletmenin verimliliği ve kârı artırılabilir.

Leasing araç kiralama da hemen hemen bu mantıkta karşımıza çıkıyor. Leasing firması sizin için arabaları satın alıyor ve belirli bir kiralama ücreti karşılığında kullanım haklarını size veriyor. Leasing araba kiralama yöntemini tercih eden firmalar, bu yöntem sayesinde yüklü bir finansal giderden kurtulurken, aynı zamanda araç ihtiyacını da karşılıyor. Çoğu büyük firmanın tercih ettiği leasing araç kiralama avantajları sayesinde, firmalar hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de maddi giderlerini minimuma indirgiyor. Ayrıca, belirli bir minimum araç sayısı olmadığı için, dilerseniz bir araç dilerseniz 40 araç kiralamanız da mümkün hâle geliyor.

Firmaların hayatlarını kolaylaştıran leasing yöntemini tercih etmeniz, kurumunuz adına oldukça avantajlı bir tercih oluyor. Bir örnekle açıklayarak, leasingi daha iyi anlamanızı sağlayalım. Diyelim ki, firmanızın 50 araca ihtiyacı var fakat ne yazık ki 50 araç satın alabilecek bir sermayeniz yok veya mevcut durumda maddi imkânlarınızı 50 araca ayırmak mantıksız olacak. Bu durumda, Avis Filo leasing hizmeti ile 50 aracı firmanın satın almasını sağlayabilirsiniz. Firmaya 50 araç için aylık kiralama ücreti ödeyerek, aracın kullanım haklarını satın alabilirsiniz. Böylelikle hem maddi imkânlarınızı istediğiniz gibi kullanmaya devam etmiş, hem de 50 araç ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Avis Filo tüm leasing ihtiyaçlarınızda sizin yanınızda!

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}
;