Loading...
Loading...
Loading...

Kiralık Araçlarda Periyodik Bakım Nasıl Yapılır?

Kiralık Araçlarda Periyodik Bakım Nasıl Yapılır?

Kiralık araçta periyodik bakım, araç kiralama şirketleri tarafından dikkate alınması ve önemle takip edilmesi gereken bir konudur. Çünkü periyodik bakımlar araçların kalitesini, dolayısıyla hizmeti etkiler. Hâlihazırda her araç için büyük önem arz eden araçlarda periyodik bakım, özellikle kiralık araçlarda daha fazla önem taşır. Sürekli olarak kullanılan, genellikle uzun mesafeler katedilen bu araçların bakımlarının düzenli olarak yapılması, hem hizmet kalitesi hem de can ve mal güvenliği açısından oldukça önemlidir. Yani, araç kiralama yalnızca birkaç imzadan ibaret değildir. Bu sebeple, araç kiralama yaptığınız şirketlerin güvenilir şirketler olduğundan emin olmanız, çeşitli konularda size avantaj sağlayacaktır.

Kiralık arabalarda periyodik bakım, aracın markasına, modeline ve kilometresine göre farklılık gösterebilir. Kiralık araçlarda teknik servis genellikle aracın motorunun randımanlı çalışmasını sağlayacak parçalara dikkat eder. Bu parçalar; yağ filtresi, motor yağı, klima polen filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi gibi parçaları kapsar. Bunlar kontrol edildikten sonra ihtiyaca göre yenisiyle değiştirilir veya var olan parçaların bakımı yapılır. Tüm bunların yanında; soğutma suyu kontrolü, fren bakım ve kontrolü, ön takım kontrolü, far ayarı, lastik diş derinliği, lastik basıncı, şase ve kaporta kontrolü de gerçekleştirilir.

Kiralık araç periyodik bakım zamanları genellikle farklılık göstermez. Yine aynı şekilde; aracın modeli, markası ve kilometresi bakım zamanını etkiler. Benzinli araçlar yılda tek sefer, ortalama 15.000 km’de periyodik bakıma girerken, bu sayı dizel araçlar için 10.000 kilometredir.

Araçların periyodik bakımları zamanında ve düzenli olarak yapılmazsa, kısa ve uzun vadede çeşitli problemler karşımıza çıkarabilir. İçinde can taşıdığımız bu araçların bakımları önemsenmeli, hiçbir detay atlanmadan düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde, kiralık araç veya bireysel araç fark etmeksizin istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması muhtemeldir. Avis Filo, kiralık araçlarda periyodik bakım hizmetiyle büyük avantaj sağlamaktadır. Kiralık araç kullanıcısı Avis Filo İletişim Merkezi’ni arayarak kontak numarası alabilir, en yakın anlaşmalı servise aracını bırakabilir. Böylelikle kolayca periyodik bakım yapılmış olur. Avis Filo 81 ilde, 500’ün üzerinde yetkili servisi ile çalışmaktadır.

Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}