Yıllık Araç Kiralama


Yıllık Araç Kiralama ve Fiyatları

Yıllık araç kiralama fiyatları kiralama yapılan araçların marka ve modeline göre değişmekle birlikte, yıllık araç kiralama hizmeti konsepti gereği sunduğu avantajlarla tüzel kişiliğe sahip kurumların ve şahıs şirketine sahip bireylerin hayatını kolaylaştırıyor. Operasyonel filo kiralama alanında Türkiye’nin öncü markası Avis Filo kalite odaklı hizmet anlayışı, geniş yelpazedeki araç seçenekleri, kiralama dönemi boyunca sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetleri gibi artılarla yıllık araç kiralama hizmeti ile sorunsuz bir deneyim yaşanmasını sağlıyor.

Yıllık araç kiralama seçeneğine karar verilmesi yıl boyunca meydana gelecek fiyat artışlarından etkilenme ihtimalini ortadan kaldırarak kiralama işlemini yapan kişi veya kurumların mali olarak artıya geçmesini sağlıyor. Üstelik istenilen marka ve modelde araç kiralanabilmesi ihtiyaçların en eksiksiz şekilde karşılanmasını mümkün kılıyor. Siz de Avis Filo farkıyla işletmelerinizin ihtiyacı olan aracı veya araçları seçebilir, uygun fiyatlardan yararlanarak ticari faaliyetlerinizin pozitif bir ivme yakalamasını sağlayabilirsiniz.

Yıllık Araba Kiralamanın Artıları Nelerdir?

Şirketlerin kullanacağı araçları satın almak yerine uzun dönemli, yıllık araba kiralama hizmeti almalarının çeşitli avantajları bulunur. Avis Filo yıllık kiralama hizmetleri minimum 12 aydan başlar ve maksimum 47 aya kadar devam eder. Yıllık araç kiralama anlaşması yapıldığında faturadaki KDV ödemesi KDV indirimine konu yapılabilir. Üstelik KDV bedelinin vergiden düşülmesinin yanı sıra faturanın kalan tutarı da işletmenin gider harcaması olarak gösterilebilir. Yıllık araba kiralama yapıldığında olası bir kaza anında oluşabilecek hasarlar nedeniyle araçta oluşan değer kaybı büyük bir risk olarak düşünülse de bu risk yıllık araba kiralama yapan firmalara ait olmaz. Araç kiralandığında satın almadaki gibi yüklü bir meblağın bağlanmasına gerek yoktur. Böylece işletmelerin mali yükü azalır ve büyümek için gereksinim duydukları öz sermaye kendilerinde kalır.

Olası bir arıza halinde de Avis Filo yıllık araç kiralama avantajları ile karşılaşılır. Profesyonel filo yönetimi anlayışının bir yansıması olarak yedek araç hizmetinin sağlanması işlerin kesintisiz bir şekilde sürdürülebilmesini sağlarken Türkiye geneline yayılan anlaşmalı servis ağı sayesinde tamir işlemleri alanında uzman ekipler tarafından gerçekleştirilir. Kiralanan aracın onarım veya bakım süreçlerinin 1 iş gününden uzun sürmesi halinde İstanbul ilinde 24, diğer illerde ise 48 saat içerisinde muadil bir araç tahsis edilir. Araçların periyodik bakımlarının da Avis Filo tarafından yapılması, araç kullanıcılarının konforunu artıran artılardan yalnızca bir tanesidir.

Tüm bunların haricinde araçlar çalınma veya hırsızlığa karşı Avis Filo güvencesinde olur. Zorunlu Trafik Sigortası dahil olmak üzere katastrofik risklere karşı da yine Avis Filo tarafından sigortalanır. Böylece hem güven hem de kaliteli hizmet felsefesinin avantajları eş zamanlı yaşanabilir.

Yıllık Araç Kiralamak İçin Hangi Koşullar Sağlanmalıdır?

Yıllık filo kiralama hizmetlerinden şahıs şirketi sahipleri ya da kurumsal firmalar yararlanabilirler. Bu kapsamda çeşitli resmi evrakların Avis Filo yetkililerine sunulması gerekir. Vergi levhası, imza sirküleri, yetki belgesi, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi gibi evraklar teslim edilmediği takdirde filo kiralama hizmeti alınamaz. Talep edilen evrakların türü şirketin ticari unvanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuyla ilgili en kesin ve detaylı bilgilerin edinilmesi için Avis Filo müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir. Kiralama koşulları haricinde değinilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kiralanan araçların kullanımları ile ilgilidir. Kiralanan araçların kiralama işlemi yapan tüzel kişiliğe ait bordrolu personel tarafından kullanılması gerekir. Bordrolu personelin 22 yaşından büyük olması ve minimum 1 yıllık ehliyete sahip olması şartları aranır. Yıllık araba kiralama hizmeti alanlar Avis Filo sözleşme şartlarına uymakla yükümlüdür ve araçların bedelsiz ya da para karşılığında başkalarına ödünç olarak kullandırılması, kiralanması ya da satılması sözleşme ihlali anlamına gelir.

Bireysel ve Kurumsal Kiralamanın Farkı Nedir?

Avis Filo; uzun dönemli kurumsal araç kiralama ihtiyacı duyan müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. Şahıs şirketi, limited şirketi veya anonim şirket sahipleri kurumsal araç kiralama ayrıcalıklarından yararlanabiliyor. Az önce de ifade edildiği gibi kurumsal araç kiralama yapılabilmesi için en azından şahıs şirketi sahibi olunması gerekiyor. Kiralama işlemini gerçekleştiren kişilerin, şirket türü özelinde sunmaları gereken resmi belgeler sözleşme imzalanması için en önemli gereklilikler arasında yer alıyor.

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları

Yıllık araç kiralama fiyatları, kiralanan aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Filo araç kiralamadaki 40 yıllık deneyimi ile Türkiye’nin en büyük operasyonel kiralama filosuna sahip olan Avis Filo; en ekonomik teklifleri, en yüksek hizmet standartları ile sunarak elde edilen avantajları artırıyor. Uzman kadrosuyla geniş filo içerisinden doğru seçim yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla danışmanlık hizmeti veren Avis Filo; KOBİ’lerden büyük ölçekli kurumsal şirketlere kadar tüm ölçekteki firmalara yıllık araç kiralama hizmetlerini yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda 360 derecelik hizmet anlayışıyla sunuyor. Sınırsız seçim imkanı, profesyonel danışmanlık hizmetleri ile birleştiğinde uzun soluklu bir memnuniyet kazanılmasını sağlayan Avis Filo, yıllık araba kiralama avantajlarını farklı sektörde faaliyet gösteren kuruluşların iş modelleri doğrultusunda yapılandırıyor. Böylece hem maliyet avantajı sağlanıyor hem de ihtiyaçların eksiksiz şekilde karşılanmasına aracılık ediyor.

Neden Avis Filo'dan Yıllık Oto Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Avis Filo Türkiye’nin filo kiralama alanında öncü markasıdır. 40 yıllık sektörel deneyimi ve güçlü finansal yapısı Avis Filo’nun köklü geçmişine vurgu yapmaktadır. Yıllık araç kiralama hizmeti alan iş ortaklarına sıfır kilometre ve her türlü kontrolü gerçekleşmiş araçları teslim eden Avis Filo yenilikçi ve ihtiyaçlara yönelik çözümler sunmaktadır. Yıllık oto kiralama işlemi için Avis Filo ayrıcalıklarını tercih edenler birçok farklı hizmet ile buluşabilirler. Sunulan tüm hizmetler “Neden Avis Filo’dan Yıllık Oto Kiralama İşlemi Yapmalıyım?” sorusuna ayrı ayrı yanıt olabilecek niteliğe sahiptir. Markanın iş ortaklarına sunduğu ayrıcalıklar şu şekilde sıralanabilir:

Sınırsız Seçim İmkanı: İşletmelerin ihtiyaçları faaliyet gösterdikleri sektöre ve iş hacimlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu gerçeğin sağladığı farkındalıkla Avis Filo araçları sürekli yenilenmekte ve iş ortaklarına sınırsız seçenekler sunulmaktadır. Uzun dönemli araç kiralama taleplerini karşılamak üzere marka yatırımlarını sürekli hale getirmekte, filosunu giderek genişletip çeşitlendirirken aynı zamanda hizmet ağını da geliştirmektedir. Farklı segmentteki, farklı marka ve model seçeneklerindeki Avis Filo araçları ile iş ortakları verimli bir sürece adım atabilirler.

Danışmanlık Hizmeti: Araç kiralama hizmeti almak isteyen iş ortakları Avis Filo profesyonel danışmanlık hizmetlerinin konforunu da eş zamanlı olarak yaşayabilirler. Hangi araçların operasyonel süreçlerde en çok verimi sağlayacağı konusunda yaşanan kararsızlıklar böylece giderilebilir. İş modelinin detayları doğrultusunda segment, marka ve model seçimi konusunda danışmanlık alınması ile en doğru tercihler yapılabilir.

Yol Yardım Hizmetleri: Yıllık araba kiralama işleminin ardından Avis Filo her an ulaşılabilir kalır. Hasar bildirimi dahil olmak üzere herhangi bir acil durumda Avis Filo Müşteri Hizmetleri’ne 7/24 kesintisiz olarak erişilebilir. Bu aşamada çekme, kurtarma ve hatta gerektiğinde konaklamanın da kapsandığı geniş hizmet yelpazesinden yararlanılabilir.

Filo Takip Hizmeti: Çoklu araç kiralama söz konusu olduğunda filodaki araçların kontrolü işletmeler için büyük bir önem taşıyor. Tercih edilmesi halinde Avis Filo takip hizmeti sunarak, filoya dahil olan tüm araçların 7 gün 24 saat boyunca takip edilmesi opsiyonunu sunarak iş akışlarının yeniden yapılandırılması fırsatı sunuyor. Birçok veriye erişildiğinde sürüş nitelikleri, araçların mevcut lokasyonları ve hatta bakım ve onarım ihtiyaç durumları hakkında anlık olarak bilgi edinilebiliyor.

OGS ve HGS Yönetimi: Faaliyet gösterilen sektör ve iş hacmi doğrultusunda şehir dışı ziyaretleri yapılması gerektiğinde araçların OGS ve HGS yönetimi firmaların zamanını alabiliyor. Tercih edilmesi durumunda tüm bu bürokratik işlemler Avis Filo tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Tüm bu artılara ek olarak Avis Filo 12 – 48 ay kiralama yapan müşterileri için My Avis hizmetlerini kullanıma açmaktadır. Sınırlı sayıda araç kiralama ihtiyacı olan ve filo kiralama yapan müşterileri marka, yakıt türü, vites tipi ve model gibi seçenekler arasında tercihlerini belirterek kiralık araçlarını kişiselleştirilmiş bir deneyim ayrıcalığı ile belirleyebilirler; en uygun teklifi alarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler.