Loading...
Loading...
Loading...

Kış Lastiği Ne Zaman Takılır?

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sürücüler için yollarda güvenliği sağlamanın önemi daha da artıyor. Kar,buz ve düşük sıcaklıklar, sürüş koşullarını zorlaştırırken aracın yol tutuşunu ve frenleme performansını da önemli ölçüde etkiliyor. Bu koşullarda sürüş güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için en önemli adımlardan biri, aracınızı kışa hazırlamak ve kış lastiği uygulamasını kesinlikle ihmal etmemektir.

Kış lastiği zorunluluğu, genellikle hava sıcaklığının 7 derecenin altına düştüğü dönemlerde başlar. Bu dönem, Türkiye'de genellikle Kasım ayı başlarından Nisan ayı sonlarına kadar sürer ancak iklim koşulları ve coğrafi farklılıklar nedeniyle bu tarihler bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. Özellikle karlı ve buzlu yollarda sürüş güvenliğini artırmak için kış lastiklerinin zamanında takılması büyük önem taşır.
 

Kış Lastiği Nasıl Anlaşılır?

Kış lastikleri, yanlarında "M+S" (Mud+Snow, Çamur+Kar) işareti bulunan ve özel bir karışıma sahip lastiklerdir.Birçok kış lastiğinde kar tanesi sembolü de bulunur ve bu sembol lastiğin sert kış koşullarına uygun olduğunu gösterir. Kış lastiği seçimi yaparken bu işaretlere dikkat etmek gerekir.
 

Kış Lastiği Basıncı Kaç Olmalı?

Kış lastiği basıncı, yaz lastiklerine göre farklılık gösterebilir. Soğuk hava, lastik basıncını düşürebileceği için kış aylarında basıncı düzenli olarak kontrol etmek ve aracın kullanım kılavuzunda belirtilen değerlere uygunluğunu tespit etmek büyük önem taşır. Kış lastiklerinin basıncı yaz lastiklerine göre %10-15 daha yüksek tutulabilir.
 

Filo Kiralama ve Lastik Değişimi İmkanları

Filo kiralama hizmetleri, özellikle ticari araç segmentinde kış lastiği zorunluluğu yükümlülüklerinin yerine getirilmesi durumunda büyük kolaylık sağlar. Avis Filo, müşterilerine kış aylarında araçlarını güvenle kullanabilmeleri için lastik değişimi gibi gerekli tüm hizmetleri sunar. Avis Filo'nun sunduğu hizmet kalitesi ve araç çeşitliliği sayesinde, sadece kış mevsiminde değil her dönemde ihtiyaç duyduğunuz araca kolayca erişerek gerek yolculuklarınıza gerekse işletmenize değer katabilirsiniz.
Tekliflerim
Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)
{{index + compareLength}}
{{index + compareLength}}