İHTİYAÇLARINIZAVIS FİLO


KULLANIM REHBERİ

Kaza Anında Yapılması Gerekenler

Olayın, Avis Filo'nun 7/24 Tam Destek Hattı olan 444 0996 numaralı telefona en kısa zamanda bildirilmesi, sigorta ve benzeri kuruluşlardan talepte gerekli olacak belgelerin muhafaza edilmesi gerekir. Çift taraflı kaza durumlarında tutanak tutulması veya polis/jandarma raporu tutturulması gerekir. Mini hasar hakkını aşmayan tek taraflı hasar durumlarında beyan yazdırılarak işlem yapılabilir. Mini hasar hakkını aşan tek taraflı hasar durumlarında ise mutlaka polis/jandarma raporu tutulması gerekir. Kontak açılması, ayrıntılı yol yardımı ve hasar bilgilendirmesi için araç kaza anında hareket ettirilmeden TAM Destek Hattı’nın aranması gerekir.

Çalınma ve Gasp Durumunda Yapılması Gerekenler

Olayın, Avis Filo'nun 7/24 Tam Destek Hattı olan 444 0996 numaralı telefona en kısa zamanda bildirilmesi gerekir. Çalınan aracın 30 gün içinde bulunamaması durumunda, sigorta ve benzeri kuruluşlardan talepte bulunulabilmesi için gerekli olacak aşağıdaki belgeler hazırlanmalıdır.*

Sigorta poliçesi
Müracaat tutanağı (Aslı gibidir onaylı)
Aracın bulunamadığına dair karakol ve oto hırsızlık bürosu yazıları
*Yukarıdaki evraklar standart olup, hasarın özelliğine göre ekstra evraklar talep edilebilir.

PERİYODİK BAKIM

Periyodik bakım zamanı araç kullanıcıları tarafından takip edilmeli ve Avis Filo'nun belirlemiş olduğu Yetkili Servisler'e başvurulmalıdır. Tam Destek Hattın’dan kontak numarası açarak en yakın yetkili anlaşmalı servisi öğrenebilirsiniz.
Güvenliğiniz ve ekonomik yakıt tüketimi için aracınızın lastik basıncını düzenli olarak kontrol ediniz ve doğru basınçta kullanmaya özen gösteriniz.

Araç Arızası

Aracınızda normal koşullardan farklı bir koku, ses, duman fark ettiğinizde ya da bir arıza ikazı aldığınızda aracınızı kullanmaya devam etmemenizi ve hemen 444 0996 numaralı 7/24 Tam Destek Hattımızdan Yol Yardım Yetkilileri'ne ulaşmanızı öneririz. Aracın çekilmesi ve/veya yolda onarım gibi durumlarda, sizlere yardımcı olacak uzman kadromuz sayesinde güvenli sürüş keyfini yaşayabilirsiniz.

OTOYOL GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Şirketiniz sözleşme aşamasında Avis Filo'dan HGS hizmeti talep etmiş ise, etiketiniz; aracınızın plakasının belirlenmesi ve tesliminden bir gün sonra elinizde olacak şekilde tarafınıza iletilir. Aracınız için HGS taleplerinizi filo yöneticiniz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Gişelerden yapılan kaçak geçişler 7 gün içerisinde ödenmediği takdirde cezaya düşer. Talebiniz olmasına rağmen HGS etiketiniz 5 gün içerisinde tarafınıza ulaşmamışsa ya da OGS/HGS cihazınız arızalanmış ve kaçak geçiş uyarısı alıyorsanız, Avis Filo yetkilileri mutlaka 5 gün içerisinde bilgilendirilmelidir. Bilgilendirmeyi Filo Yöneticileriniz, Satış Danışmanlarımız veya 444 0 996 hattımızın bilgi kontakları aracılığı ile yapabilirsiniz. Tarafınızdan bilgi iletilmediği için oluşan cezalar firmanıza fatura edilecektir.

TRAFİK CEZALARI

KULLANICIYA TEBLİĞ EDİLENLER

Araç kullanıcısı olarak tarafınıza tebliğ edilen cezalar kullanıcı/firma tarafından ödenir. Mükerrer ödemelerin engellenmesi amacıyla ödenen cezalara ait dekontların Avis Filo ile paylaşılması gerekmektedir.

AVIS FİLO'ya TEBLİĞ EDİLENLER

Plakaya kesilen ve araç sahibi olması sebebiyle Avis Filo'ya tebliğ edilen cezalar gecikme yaşanmaması için, Avis Filo tarafından indirimli tutardan ödenir ve ilgili tutar firmanıza fatura edilir.

FİYAT TEKLİFİ ALIN