Filo Araç Kiralamada Dikkat Etmeniz Gerekenler

Filo Araç Kiralamada Dikkat Etmeniz Gerekenler

Filo araç kiralama, büyük kurumlar veya şahış şirketleri tarafından tercih edilen uzun dönem araç kiralama hizmetidir. Bu hizmetin ne şekilde gerçekleştiğini ve kiralama işlemi esnasında dikkat edilmesi gerekenleri birlikte inceleyelim.

Filo araçlarının satın alınması veya filo araç kiralama işleminin yapılması, işletme sahipleri için asırlık bir ikilemdir. Şirkete ve müşterilerine en iyi şekilde fayda sağlayacak seçeneğe karar vermek her zaman kolay değildir. Filo araç kiralama, filo kiralama şirketi ve şirket sahibi arasında yapılan bir anlaşmadır. Şirket, araç filosunu belirli bir süre kullanmak için ödeme yaparak, araçları kiralar. Aslında tekil bir birey olarak binek araç kiralamaya oldukça benzer.En büyük fark, filo kiralamalarının genellikle bir yıl veya daha uzun sürmesi, 1 veya daha fazla araç içermesi ve araçların binek otomobiller, kargo kamyonları, hafif hizmet kamyonları ve hatta yarı kamyonları içermesidir. Belirli şartlar hususunda yapılan anlaşma sonucunda araçlar uzun bir süre kapsamında, şirket çalışanları için kiralanmış olur.

Filo Araç Kiralamanın Nedenleri Nelerdir?

Filo araç edinme nedenleri, sahip olduğunuz işin türüne göre değişecektir. Belki de teslimat yapmanız, müşterileri görmek için düzenli olarak seyahat etmeniz veya şirket araçlarını yönetmeniz gerekiyor. Çalışanlara yüksek özellikli lüks bir araç sağlamak, daha yüksek kalibreli personeli şirketinize çekebilir. Bir araba veya kamyonet filosu kiralamak çok basittir.

Filo Araçları Nasıl Kullanılır?

Filo araçlarını takip etmek için birçok kuruluş filo yönetimi yazılımı kullanır. Bu yazılım, kuruluşun hangi üyelerinin her aracı ne zaman kullandığını kaydeder. Ek olarak, yazılım, aracın bakım, servis veya kayıt zamanı geldiğinde kuruluşu uyarır ve hangi sürücülerin lisanslarını yenilemeleri gerektiğini izler. Filo yönetim yazılımı, filo yöneticilerine her aracın konumunun gerçek zamanlı bir haritasını sağlamak için genellikle GPS ve diğer telematik teknolojilerini kullanır ve sürücüler ve yöneticiler arasında daha hızlı ve daha kesin iletişim sağlar. Birçok kuruluşun, filo araçlarının depolandığı özel garajları veya otoparkları vardır. Dinlenme istasyonları genellikle filo araçlarının park edebileceği belirli alanlara sahiptir ve kamyonlar veya otobüsler gibi büyük filo araçları sürmek için özel lisanslar gerektirebilir.

Ne Tür Filo Araçları Vardır?

Bazı yaygın filo araçları arasında arabalar, kamyonlar, SUV'ler, römorklar, otobüsler, çekçekler, bisikletler, trenler ve motosikletler bulunur. Özellikle büyük kurumlar ve şahış şirketleri tarafından en çok tercih edilen modeller bunlardır.

Filo Araç Kiralama Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir operasyonel araç kiralama sözleşmesi imzalamak finansal olarak size cazip gelse de dikkate alınması gereken başka şeyler de vardır. Filo kiralamanın şirketiniz için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak aşağıdaki soruları kendinize sorun:

  • Ne tür araçlara ihtiyacım var ve bunlar ne için kullanılacak?
  • Sorunsuz çalışmak için kaç araca ihtiyacım var?
  • İhtiyaç duyacağım özel ekipman gereksinimleri var mı?
  • Hangi seçenekler gerekli?
  • Ne kadar kargo alanına ihtiyaç var?
  • Araçlara yılda kaç kilometre koymayı planlıyorum?
  • Uzun veya kısa vadeli bir kiralama ile ilgileniyor muyum?
  • Filo kiralama fiyatları anlık bütçemiz ile eşleşiyor mu?

Tüm bu soruları yanıtlayarak filo araç kiralama esnasında dikkat etmeniz gereken noktaları ortaya çıkarabilirsiniz. Bunlarla beraber filo araç kiralama şirketinden alacağınız genel hizmeti detaylı bir şekilde incelemeniz de faydalı olacaktır. 50 seneye yakın tecrübesi ile Avis Filo filo kiralama sayfamızı ziyaret ederek avantajlı filo araç kiralama hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Tekliflerim

Tekliflerim({{ basketProductCount }} Adet)

TEKLİFLERİ DETAYLI İNCELE